Dzisiaj jest: 24.9.2021, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Reklama:

Wejherowscy policjanci apelują o bezpieczne powroty z wakacji

Dodano: miesiąc temu Czytane: 102 Autor:

Przed nami ostatnie dni wakacji. Wszyscy podróżujący mają ten sam cel - bezpieczny powrót z wakacji.

Wejherowscy policjanci apelują o bezpieczne powroty z wakacji

Przed nami ostatnie dni wakacji. Wszyscy podróżujący mają ten sam cel - bezpieczny powrót z wakacji. Bądźmy ostrożni! Niech wzmożona czujność i zdrowy rozsądek towarzyszą nam podczas drogi powrotnej z letniego wypoczynku. Nadmierny pośpiech, brawura, zmęczenie, roztargnienie, rutyna to tylko niektóre czynniki sprzyjające nieszczęśliwym wypadkom.
 

W najbliższe dni należy spodziewać się wzmożonego natężenia ruchu na drogach. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci ruchu drogowego.
 

W miejscach o największym natężeniu ruchu policjanci będą nadzorować jego płynność, a w uzasadnionych przypadkach podejmować ręczne kierowanie ruchem. Kontrolowana będzie prędkość, z jaką jadą kierowcy, ich trzeźwość, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci. Policjanci będą sprawdzać także stan techniczny pojazdów.
 

Służbę będą pełnić również policjanci wchodzący w skład grup SPEED, których zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.
 

Wejherowscy policjanci apelują o wzmożoną ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego!
 

Kierowco! Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego. Staraj się przewidywać sytuacje, jakie mogą cię zastać na drodze. Bądź czujny. Nie pozwól się zaskoczyć rutynie. Dostosuj prędkość jazdy do warunków drogowych. Pamiętaj o elementarnych zasadach ruchu drogowego: stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych, zapinanie pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w fotelikach, jazda z włączonymi światłami, niedopuszczanie do nadmiernego zmęczenia za kierownicą.
 

Jeżeli jedziesz rowerem, pamiętaj: rower musi być prawidłowo wyposażony - czerwone światło z tyłu oraz pulsujące światło barwy białej z przodu, sprawny hamulec oraz dzwonek. Powinieneś posiadać także kask oraz elementy odblaskowe takie jak kamizelka lub opaska. To znacznie zwiększa Twoje bezpieczeństwo podczas jazdy jednośladem.
 

Jeżeli poruszasz się pieszo, szczególnie po zmierzchu, koniecznie zakładaj kamizelkę odblaskową lub inny element odblaskowy. Stajesz się wtedy lepiej widoczny i zwiększasz swoje bezpieczeństwo! Pamiętaj, że gdy nie ma chodnika i korzystasz z pobocza lub jezdni masz obowiązek poruszania się lewą stroną drogi, tak aby nadjeżdżające pojazdy widzieć przed sobą.

Źródło: www.wejherowo.policja.gov.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Bezpieczna Rumia nr 41 - Budżet Obywatelski - Zagłosuj za Twoim Bezpieczeństwem !