Dzisiaj jest: 24.9.2021, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Reklama:

W Rumi nauczyciele zakończyli wakacje zawodowymi awansami

Dodano: miesiąc temu Czytane: 125 Autor:

Wakacje przeważnie kojarzą się z odpoczynkiem od nauki i codziennych obowiązków, tymczasem nauczyciele często wykorzystują ten czas, by uzyskać zawodowy awans.

W Rumi nauczyciele zakończyli wakacje zawodowymi awansami

Wakacje przeważnie kojarzą się z odpoczynkiem od nauki i codziennych obowiązków, tymczasem nauczyciele często wykorzystują ten czas, by uzyskać zawodowy awans. W Rumi odpowiedni staż pracy i zdany egzamin umożliwiły jedenastu pedagogom wspięcie się na kolejny szczebel kariery. Od minionego poniedziałku (30 sierpnia) mogą się oni oficjalnie pochwalić tytułem nauczyciela mianowanego.
 

Uroczyste ślubowanie odbyło się na terenie Miejskiego Domu Kultury w Rumi w obecności przedstawicieli urzędu miasta, na czele z wiceburmistrzem Piotrem Wittbrodtem. Akty mianowania otrzymali: Martyna Mischk (przedszkole „Bajka”), Natalia Pol (przedszkole „Pod Topolą”), Katarzyna Sławianowska (przedszkole „Pod Topolą”), Anita Zamachowska-Dolna (Szkoła Podstawowa nr 1), Anna Drzazga (Szkoła Podstawowa nr 6), Agnieszka Kaczmarczyk (Szkoła Podstawowa nr 6), Katarzyna Marzejon-Posańska (Szkoła Podstawowa nr 6), Dawid Kasprzyk (Szkoła Podstawowa nr 10), Marta Bartoszewska (Zespół Szkół Ogólnokształcących), Joanna Cylke (Zespół Szkół Ogólnokształcących) i Paulina Osak (Zespół Szkół Ogólnokształcących).

Wszystkim nauczycielom serdecznie gratuluję. Bardzo się cieszę, że w tym trudnym czasie zdecydowali się podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Życzę im wielu sukcesów, wytrwałości i niesłabnącego zaangażowania w pracę – powiedział Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi.


O awans na nauczyciela mianowanego można się starać po przepracowaniu dwóch lat jako nauczyciel kontraktowy. Staż na nauczyciela mianowanego trwa 2 lata i 9 miesięcy, lecz może zostać przedłużony, jeśli podczas jego realizacji nauczyciel będzie nieobecny w pracy m.in. z powodu korzystania z uprawnień rodzicielskich. Mianowanie jest odrębną od umowy o pracę podstawą nawiązania stosunku pracy, która przede wszystkim gwarantuje większą stabilność zatrudnienia.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Bezpieczna Rumia nr 41 - Budżet Obywatelski - Zagłosuj za Twoim Bezpieczeństwem !