Dzisiaj jest: 24.9.2021, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Posprzątaj miasto Rumia, zgarnij nagrody i weź udział w ekologicznym festynie

Dodano: miesiąc temu Czytane: 101 Autor:

Posprzątaj miasto Rumia, zgarnij nagrody i weź udział w ekologicznym festynie
Zestawy upominków, gry, warsztaty, konkursy i dmuchańce – między innymi takie atrakcje będą czekać na uczestników tegorocznej edycji „Czystej Rumi”, która odbędzie się 11 września. Wspólne sprzątanie miasta zostanie zwieńczone ekologicznym festynem w parku Starowiejskim.

Weź sprawy w swoje ręce!

„Czysta Rumia”, jak co roku, rozpocznie się od wspólnego sprzątania miasta. Na potrzeby akcji gmina została podzielona na jedenaście sektorów, a każdym z nich zaopiekuje się wyznaczony przez urząd koordynator. Liderzy będą czekać na wolontariuszy w sobotę (11 września) o godzinie 10:00 w wyznaczonych punktach, by wręczyć im worki na śmieci oraz rękawiczki. Zebrane śmieci będzie można wrzucać do specjalnie przygotowanych pojemników oraz pozostawiać w obrębie wyznaczonych skrzyżowań. Ta część wydarzenia zakończy się o godzinie 13:00.

Miejsca zbiórek:

• Parking przy hali MOSiR (strefa 1 i 2)
  • Skwer przy placu Wolności (ul. Kościelna) (strefa 3)
  • Skwer przy pomniku Armii Krajowej (strefa 4)
  • MDK, ul. Mickiewicza 19 (strefa 5)
  • Parking przy restauracji Tequila (strefa 6)
  • Dworzec PKP Rumia (strefa 7)
  • Szkoła Podstawowa nr 4 (strefa 8)
  • Klub Integracji Społecznej (strefa 9)
  • Szkoła Podstawowa nr 10 (strefa 10)
  • Szkoła Podstawowa nr 7 (strefa 11)

Najpierw obowiązki, potem przyjemności

Po uporządkowaniu miejskiej przestrzeni każdy wolontariusz otrzyma opaskę uprawniającą do odbioru upominków podczas festynu ekologicznego, który odbędzie się w parku Starowiejskim. Na miejscu, od godziny 14:00, będą czekać na wszystkich chętnych bezpłatne atrakcje, w tym: malowanie lnianych toreb, szycie woreczków na owoce i warzywa, tworzenie dekoracji z roślin i budek dla ptaków, bramka celnościowa, zagadkowy ekopokój, dmuchańce oraz prezentacja sprzętu, jakim dysponuje Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Rumi. Dostępna będzie również strefa gastronomiczna.

Kreowanie dobrych nawyków

Własnoręczne zbieranie śmieci pozwala mieszkańcom dostrzec stopień zanieczyszczenia przestrzeni publicznej, a zatem środowiska, w którym żyjemy. Akcja zwiększa również świadomość społeczną w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami oraz tego, jak działania w tym zakresie wpływają na nasze zdrowie i zasobność portfeli.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta w Rumi. Partnerami są: Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”, Eko Dolina, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Rumi, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi oraz Miejski Dom Kultury w Rumi.

Bezpieczna Rumia nr 41 - Budżet Obywatelski - Zagłosuj za Twoim Bezpieczeństwem !