Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Przynieś śmieci i odbierz sadzonkę !

Dodano: miesiąc temu Czytane: 174 Autor:

Zachęcamy do udziału w kolejnej miejskiej zbiórce elektroodpadów i makulatury.

Przynieś śmieci i odbierz sadzonkę !
Zachęcamy do udziału w kolejnej miejskiej zbiórce elektroodpadów i makulatury. Każdy, kto przyniesie odpowiednią ilość śmieci, otrzyma w zamian gadżety lub młode rośliny przeznaczone do sadzenia.
Oto proste zasady ekologicznej wymiany:

Makulatura

• Do 5 kg = 1 sadzonka wrzosu
  • Od 6 do 10 kg = 1 sadzonka krzewu lub trawy ozdobnej
  • Powyżej 10 kg = 2 sadzonki krzewu lub trawy ozdobnej bądź wrzosu

Elektroodpady

• Mały sprzęt = 1 sadzonka wrzosu
  • Średni sprzęt = 1 sadzonka krzewu lub trawy ozdobnej bądź 2 sadzonki wrzosu
  • Duży sprzęt = 2 sadzonki krzewu lub trawy ozdobnej bądź wrzosu
Akcja rozpocznie się 18 września (sobota) o godzinie 10:00 na parkingu MOSiR-u i potrwa do godziny 13:00 lub do wyczerpania zapasu sadzonek.
Chętni będą mogli także bezpłatnie pobrać worek kompostu, który przyda się podczas sadzenia pozyskanych roślin.
Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Więcej szczegółowych informacji na temat tegorocznej edycji ETZT w Rumi można znaleźć pod tym linkiem.

Partnerami organizowanego przez Urząd Miasta Rumi wydarzenia są: Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”, Eko Dolina, PUK Rumia oraz MOSiR Rumia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.