Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

Rugbowych emocji ciąg dalszy – za nami Rugby Amber Cup

Dodano: 2 tygodnie temu Czytane: 96 Autor:

W ubiegły weekend nasza młodzież wystąpiła w renomowanym gdańskim turnieju – Rugby Amber Cup.

Rugbowych emocji ciąg dalszy – za nami Rugby Amber Cup

W ubiegły weekend nasza młodzież wystąpiła w renomowanym gdańskim turnieju – Rugby Amber Cup. Z uwagi na duże zainteresowanie turniej rozgrywany był w ciągu dwóch dni. Pierwszego dnia startowali najmłodsi, czyli mini żaki i żaki, a następnego starsza młodzież – młodzicy i kadeci.
 

Nasz klub wystawił drużyny w kategoriach mini żak, żak i młodzik. Drużyna naszych mini żaków, która była najmłodszą grupą w całym turnieju, zdobyła 3. miejsce. Nasi żacy nie dali najmniejszych szans swoim rywalom – wygrali wszystkie mecze w turnieju, zdobywając tym samym 1. miejsce. Kawał dobrego rugby pokazała również drużyna młodzików, która po bardzo dobrej grze w fazie grupowej dotarła do półfinałów. W półfinale nasi zawodnicy musieli uznać wyższość faworyzowanej Lechii Gdańsk I, a w meczu o 3. miejsce zmierzyli się z Lechią II, z którą rywalizowali wcześniej w grupie. Tym razem, po pełnym emocji i zaciętości spotkaniu, mocno zmotywowana ekipa młodych Gladiatorów pokonała przeciwników, zdobywając tym samym brązowy medal.
 

Na koniec trzeba dodać, że w zwycięskiej drużynie U16 Ogniwa Sopot wystąpiło dwóch naszych kadetów.
 


Tekst oraz zdjęcia nadesłała Beata Soporowska, kierownik klubu Rugby Club Arka Rumia.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.