Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Przybędzie zieleni na ulicy Dębogórskiej w Rumi

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 211 Autor:

Rumia rozpoczęła realizację kolejnej proekologicznej inwestycji.

Przybędzie zieleni na ulicy Dębogórskiej w Rumi

Rumia rozpoczęła realizację kolejnej proekologicznej inwestycji. Zlokalizowane pomiędzy rondami Lecha Kaczyńskiego i Macieja Płażyńskiego niezagospodarowane tereny zielone wkrótce przejdą metamorfozę.

Na terenie objętym inwestycją pojawią się przepuszczalne ścieżki z mineralnego kruszywa, a także ławki i kosze na śmieci. Obszar będzie wyrównany, zamontowany zostanie system do podlewania, a nasadzone zostaną wysokie krzewy (m.in. dereń kwiecisty, lilak pospolity, kalina), byliny (szałwia i lawenda) oraz niskie krzewy i trawy ozdobne, takie jak: hortensje, ostnice, miskanty czy róże. Łącznie przybędzie ponad 9 tysięcy roślin. Natomiast istniejące drzewa zostaną przycięte lub przesadzone, żadne z nich nie zostanie wycięte. Wszystkie prace mają się zakończyć do połowy grudnia.

Koszt inwestycji to ponad milion złotych, z czego 450 tysięcy stanowi dofinansowanie pozyskane ze Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Wykonawcą jest firma Unigartex.

UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !