Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Karatecy z Rumi trenowali pod okiem mistrzów

Dodano: miesiąc temu Czytane: 121 Autor:

Październik był dla Klubu Sportowego Karate „Sakura” Rumia aktywnym miesiącem pod względem liczby wydarzeń, w których uczestniczyli karatecy.

Karatecy z Rumi trenowali pod okiem mistrzów

Październik był dla Klubu Sportowego Karate „Sakura” Rumia aktywnym miesiącem pod względem liczby wydarzeń, w których uczestniczyli karatecy. Dwukrotnie rumscy sportowcy mieli okazję szkolić się pod okiem najlepszych trenerów i zawodników ze Światowej Federacji Karate.

Współpraca z innymi polskimi klubami oraz chęć dzielenia się doświadczeniami dają możliwości lepszego rozwoju zawodników, dlatego chętnie partycypujemy w tego rodzaju spotkaniach – mówi Andrzej Kostun, prezes Klubu Sportowego Karate „Sakura” Rumia.

W Osielsku karatecy spotkali się na pierwszym z całego cyklu zgrupowaniu prowadzonym przez Antona Nikulina, trenera kadry narodowej Ukrainy. Mistrz Nikulin jest wychowawcą wielu medalistów, którzy brali udział w turniejach rangi światowej, m.in. igrzyskach olimpijskich, gdzie zdobyli dwa medale: srebrny i brązowy. Równie ważnym spotkaniem, zwłaszcza dla zawodników startujących w kumite, był Training Camp w Poznaniu. Tam pod okiem Ugura Aktasa – brązowego medalisty igrzysk olimpijskich w Tokio – młodzi karatecy mogli przygotowywać się do najbardziej wymagających imprez sportowych w tym sezonie. Ponadto mityng z aktualnym medalistą historycznych igrzysk, na których zaistniała Światowa Federacja Karate, był dla zawodników dowodem na możliwość osiągnięcia mistrzostwa olimpijskiego. W tym miesiącu klub zaznaczył również swoją obecność w największej krajowej imprezie, jeżeli chodzi o karate olimpijskie WKF. Była to Polish Open 2021 – 15. edycja GP Bielska-Białej, która zgromadziła prawie 200 klubów z naszego kontynentu i nie tylko.

Udział w tak prestiżowym turnieju daje młodym adeptom możliwość osiągnięcia celu, jakim jest otrzymanie w przyszłości powołania do ścisłej kadry karate, reprezentującej Polskę na arenie międzynarodowej – podkreśla Andrzej Kostun.

Obecnie klub przygotowuje się do organizowanego przez siebie w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi cyklicznego wydarzenia o nazwie Pomerania Karate Sparing Camp Rumia. W połowie listopada (13-14.11.2021 r.) zaproszeni trenerzy kadry oraz zawodnicy klubów z całego kraju będą mogli spędzić weekend na tatami (tradycyjna mata japońska – przyp. red.), podczas licznych sparingów.

To rewelacyjny sposób na zmierzenie się z przeciwnikami oraz pokonywanie własnych słabości. Wszystkich, którzy chcą zobaczyć te zmagania na żywo, zapraszamy na trybuny. Wstęp wolny! – zachęca prezes rumskiego klubu.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !