Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Miejskie inwestycje w Rumi – listopad 2021

Dodano: miesiąc temu Czytane: 137 Autor:

Zestawienie miejskich inwestycji – listopad 2021

Miejskie inwestycje w Rumi – listopad 2021
Zestawienie miejskich inwestycji – listopad 2021

Budowa węzła integracyjnego z tunelem w Rumi-Janowie

Trwają prace związane z przekazaniem do użytkowania odcinka ul. Gdańskiej oraz parkingu przy ul. Polnej. Równolegle wykonywany jest przekop pod torami kolejowymi.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.

Budowa bitumicznej ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego

Wykonawca prowadzi prace przygotowujące do ułożenia warstwy bitumicznej na ścieżce rowerowej oraz działania związane z budową obiektu mostowego na kanale Konitop. Ścieżka pieszo-rowerowa zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Wartość inwestycji, realizowanej wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Urząd Miasta Rumi, to ponad 4,4 mln zł.

Budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego

Ogłoszono przetarg, który ma wyłonić wykonawcę. Inwestycja zakłada budowę domu dla dorosłych rumian ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. W nowo utworzonym obiekcie będą do dyspozycji 23 miejsca, w tym 8 pobytu całodobowego oraz 15 pobytu dziennego. W budynku znajdzie się m.in. jadalnia, sala warsztatowa, pokój wyciszenia, gabinet psychologa oraz pokoje 1- i 2-osobowe. Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.

Rewitalizacja osiedla Zagórze

Na osiedlu postępują prace związane z montażem elementów małej architektury, m.in. wiat integracyjnych i śmietnikowych, ławek, koszy na śmieci, urządzeń zabawowych, siłowni zewnętrznej i zestawu do street workoutu. Dodatkowo na ul. Sabata wykonano warstwę ścieralną nawierzchni. Równolegle przygotowywany jest teren pod budowę placu zabaw, boiska oraz ścieżek rowerowych.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.

Rewitalizacja Góry Markowca

Na wzgórzu wykonywana jest konstrukcja żelbetowa wieży widokowej. Postępują także prace związane z budową schodów podestowych i terenowych.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.

Budowa ulicy Katowickiej

Trwają prace związane z budową układu drogowego na ul. Katowickiej. Wszystkie roboty powinny zakończyć się w listopadzie.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.

Budowa skansenu fortyfikacji

Trwają prace projektowe. Kolejny etap inwestycji zakłada m.in. renowację schronu dalmierza, oczyszczenie i konserwację fortyfikacji, a także zabezpieczenie obiektu.

Inwestycja realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.

Budowa ulic Harcerskiej i Skarpowej

W październiku podpisano umowę z firmą Rewers na realizację tej inwestycji. Pierwsze prace rozpoczną się w drugiej połowie listopada, a ich zakres obejmuje m.in. budowę kanalizacji deszczowej, układu drogowego i oświetlenia. Koszt inwestycji to blisko 2 mln zł.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.

Budowa nowej siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Trwa przygotowanie dokumentacji przetargowej. Inwestycja zakłada budowę nowoczesnego, 4-kondygnacyjnego budynku zlokalizowanego przy ul. Ślusarskiej 2, w miejscu dotychczasowej siedziby głównej. Zgodnie z założeniami całkowita powierzchnia budynku wyniesie ponad 1800 m2, a użytkowa ponad 1600 m2. Będzie to przestrzeń do pracy dla około 90 pracowników. W budynku znajdzie się winda i sanitariaty, wszystko w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wokół obiektu powstanie parking, chodniki, tereny zielone i ogrodzenie.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !