Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Święto Niepodległości 2021 - plan obchodów w Rumi

Dodano: miesiąc temu Czytane: 288 Autor:

Plan miejskich obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Święto Niepodległości 2021 - plan obchodów w Rumi

Ostatnie dni dzielą nas od największej corocznej uroczystości patriotycznej, czyli Narodowego Święta Niepodległości (11 listopada). W Rumi, ze względu na związane z pandemią obostrzenia, miejskie obchody zostaną ograniczone do symbolicznych ceremonii oraz koncertu. Samorządowcy zachęcają mieszkańców do udziału we wspólnym świętowaniu.
 

Obchody rozpoczną się w czwartek o godzinie 11:40, wówczas złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem Józefa Wybickiego i Hieronima Derdowskiego.
 

O godzinie 12:00 w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny.
 

Zwieńczeniem obchodów będzie uroczysty koncert, zaplanowany na godzinę 16:30 w hali MOSiR-u (ul. Mickiewicza 49). Przed publicznością wystąpią: Zespół Śpiewaczy św. Cecylia, Zawodowy Teatr MDK-u Rumia oraz Pomorska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego. W repertuarze znajdą się utwory Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Michała Ogińskiego oraz polska muzyka żołnierska.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !