Dzisiaj jest: 17.9.2021, imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza

Reklama:

Ostatnie dni dzielą nas od „Lipca w Rumi”

Dodano: 2 lata temu Czytane: 341 Autor:

W najbliższy piątek (12 lipca) odbędzie się inauguracja wakacyjnego cyklu „Lipiec w Rumi”.

Ostatnie dni dzielą nas od „Lipca w Rumi”

W najbliższy piątek (12 lipca) odbędzie się inauguracja wakacyjnego cyklu „Lipiec w Rumi”. Koncertowego otwarcia dokona królowa polskiej estrady Beata Kozidrak wspólnie z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej pod batutą Przemysława Pasternaka. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:30 na terenie boiska przy ulicy Bukowej. Wstęp jest wolny.

Największe hity – filmowe i rozrywkowe

W pierwszej części koncertu, za sprawą 54 instrumentalistów i 8 wokalistów Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej oraz 40 chórzystów z Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego, będzie można usłyszeć hity znane z kultowych produkcji filmowych oraz największe przeboje muzyki rozrywkowej z ostatnich kilkudziesięciu lat.

Brzmienia klasycznych instrumentów oraz wyjątkowe wokale przeniosą publiczność między innymi do uniwersum „Gwiezdnych wojen” i „Piratów z Karaibów”, a także przypomną wszystkim zakończenie filmu „Gladiator”. Nie zabraknie też energicznych utworów pokroju „Y.M.C.A.” Village People oraz „The Shoop Shoop Song” Cher.

Na deser królowa estrady

Gwiazdą wieczoru będzie Beata Kozidrak, która w drugiej części koncertu, wspólnie z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej pod batutą Przemysława Pasternaka, wykona swoje największe przeboje. Będzie to okazja, by usłyszeć w wyjątkowych aranżacjach utwory takie jak: „Biała armia”, „Co mi Panie dasz” czy „Ta sama chwila”.  

Największe gwiazdy

Jest to trzecia edycja wakacyjnego cyklu „Lipiec w Rumi”, którego inicjatorem jest burmistrz Michał Pasieczny. Wydarzenie po raz pierwszy zostało zorganizowane w 2017 roku. Od tego czasu, w ramach cyklu, w Rumi pojawili się między innymi: Kamil Bednarek, Monika Lewczuk, Ewa Chodakowska, Marcin Gortat, Ewa Farna oraz zespół Pectus.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl