Dzisiaj jest: 13.12.2019, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Reklama:

Finisaż dwóch wystaw w Stacji Kultura

Data wydarzenia: Lokalizacja: Stacja Kultura ul. Starowiejska 2 Dodano:
Finisaż dwóch wystaw w Stacji Kultura

Stacja Kultura zaprasza 22.08.2019 o godz. 18 na finisaż wystawy Teresy Płotkowiak i Agnieszki Hubeny-Żukowskiej.
 

Teresa Płotkowiak "Łamanie wzorów. Motyw ludowego haftu kaszubskiego we współczesnej grafice jako dialog w społecznych praktykach komunikacyjnych".

Projekt zrealizowany w ramach Stypendium Twórców Kultury Marszałka Województwa Pomorskiego.
 

Teresa Płotkowiak – Ukończyła studia w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Gdańsku (obecnie Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych) na kierunku Grafiki Projektowej. Dyplom licencjacki uzyskała w 2014 r. Jest stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Obecnie studiuje na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Interesuje się grafiką warsztatową oraz sztuką nowych mediów. Tworzy mało- i wielkoformatowe formy graficzne oraz plakaty o tematyce kulturalnej i społecznej. Często inspiruje się muzyką i jej połączeniami ze sztukami wizualnymi. Laureatka wielu konkursów krajowych i międzynarodowych o związanych z grafiką i fotografią, m.in.: 2014, II miejsce w ogólnopolskim konkursie na plakat "Moja Wolność", wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na ekslibris i małą formę graficzną; 2013, I miejsce w ogólnopolskim konkursie na plakat "Chory, Taki Sam Jak Ja", finał międzynarodowego festiwalu fotografii "Time Stop", Iran, wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na plakat wizerunkowy Instytutu Polskiego w Wiedniu; 2012, finał międzynarodowego festiwalu typografii "Sense", Iran; 2013-2015 wyróżnienia w międzynarodowym konkursie na plakat FETY. Uczestniczka wielu licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w Trójmieście, Szczecinie, Płocku, Malborku, Wiedniu i Hong Kongu.


Agnieszka Hubeny-Żukowska "Moje ogrody".

Agnieszka Hubeny-Żukowska - projektantka ogrodów z głową pełną szalonych pomysłów. Doświadczenie zdobyła w Wielkiej Brytanii, USA i w Polsce. Laureatka wielu, także międzynarodowych, konkursów z zakresu projektowania ogrodów i krajobrazu. Dziennikarka i podróżniczka śledząca najnowsze ogrodowe trendy. Kreatywna artystka i nieszablonowa mama. http://pracowniasztukiogrodowej.blogspot.com/

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
www.HurtowniaAnimatora.pl - - - Przygotuj się na Boże Narodzenie z Hurtownią Animatora ! Prezenty, Dekoracje Swiąteczne, Stroje Mikołaja i dużo... dużo... więcej... ! - - - www.HurtowniaAnimatora.pl