Dzisiaj jest: 17.9.2021, imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza

Bezpłatne testowanie w kierunku zakażeń HCV

Dodano: 2 lata temu Czytane: 209 Autor:

Bezpłatne testowanie w kierunku zakażeń HCV
Diagnostyka zakażeń HCV jest obecnie prosta i łatwo dostępna, a leczenie skuteczne i całkowicie finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wykrycie i leczenie choroby we wczesnym stadium daje w tej chwili możliwość całkowitego wyleczenia. Osoba, która nie wie o chorobie, pozbawia się możliwości leczenia i naraża na poważne następstwa, jakimi są marskość wątroby, a nawet nowotwór. Poza tym, osoba która nie wie, że jest zakażona wirusem HCV, może być zagrożeniem dla swojego najbliższego otoczenia. Z uwagi na bardzo niską wykrywalność wirusa HCV – w Polsce na poziomie wynoszącym 15%, dla porównania w krajach skandynawskich przekracza 80% – konieczne jest stałe prowadzenie działań edukacyjno-informacyjnych. Więcej informacji w załączniku.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl