Dzisiaj jest: 21.9.2019, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

W rocznicę tragicznych wydarzeń

Dodano: 3 tygodnie temu Czytane: 82 Autor:

W rocznicę tragicznych wydarzeń
Gdynia uczciła pamięć bohaterów, którzy 1 września 1939 roku stanęli do walki w obronie swojej ojczyzny. Wojskowi oficjele, zaproszeni goście i przedstawiciele władz miasta złożyli symboliczne kwiaty na Cmentarzu Wojennym w gdyńskim Redłowie.

W towarzystwie wojskowej asysty honorowej upamiętniono ofiary kampanii wrześniowej, które przelały krew w obronie Polski. Dziś, 1 września mija dokładnie 80 lat od wybuchu II wojny światowej, która nieodwracalnie zmieniła bieg historii. Podczas symbolicznych uroczystości pod pomnikiem głównym przemówienie wygłosiła przewodnicząca Rady Miasta Gdyni, Joanna Zielińska.
Źródło: www.gdynia.pl
W dniach od 8 do 10 października na terenie Rumi zostanie przeprowadzona akcja przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2019”