Dzisiaj jest: 17.2.2020, imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

W rocznicę tragicznych wydarzeń

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 183 Autor:

W rocznicę tragicznych wydarzeń
Gdynia uczciła pamięć bohaterów, którzy 1 września 1939 roku stanęli do walki w obronie swojej ojczyzny. Wojskowi oficjele, zaproszeni goście i przedstawiciele władz miasta złożyli symboliczne kwiaty na Cmentarzu Wojennym w gdyńskim Redłowie.

W towarzystwie wojskowej asysty honorowej upamiętniono ofiary kampanii wrześniowej, które przelały krew w obronie Polski. Dziś, 1 września mija dokładnie 80 lat od wybuchu II wojny światowej, która nieodwracalnie zmieniła bieg historii. Podczas symbolicznych uroczystości pod pomnikiem głównym przemówienie wygłosiła przewodnicząca Rady Miasta Gdyni, Joanna Zielińska.
Źródło: www.gdynia.pl
UWAGA ! - Ostrzegamy przed oszustami działającymi metodą tzw. na policjanta. Apelujemy aby nie przekazywać pieniędzy obcym osobom i dzwonić pod numer 112 !