Dzisiaj jest: 21.9.2019, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

„Mamy w mieście Rumia” świętowały rok działalności

Dodano: 2 tygodnie temu Czytane: 77 Autor:

„Mamy w mieście Rumia” świętowały rok działalności

Zabawy z klaunem, malowanie buziek, dmuchane konstrukcje, stoiska gastronomiczna, animacje oraz – jak na urodziny przystało – okolicznościowy tort. Tak panie należące do facebookowej społeczności „Mama w mieście Rumia” świętowały pierwsze urodziny grupy. Festyn miał charakter otwarty, a z większości atrakcji można było korzystać bezpłatnie.

„Mama w mieście Rumia” to nazwa założonej na Facebooku grupy, która istnieje od lipca 2018 roku. W niewiele ponad rok do społeczności dołączyło ponad 1700 mam z Rumi i okolic. Panie wymieniają się doświadczeniami związanymi z wychowaniem dzieci, regularnie się spotykają, organizują wspólne warsztaty i zajęcia, a także wspierają w codziennych wyzwaniach.

Z okazji rocznicy istnienia grupy jej założycielka postanowiła zorganizować okolicznościowy festyn. Rodzinne wydarzenie odbyło się w minioną sobotę (31 sierpnia) na terenie parku Starowiejskiego. W uroczystym otwarciu pikniku uczestniczyli przedstawiciele władz miasta.

Wspólnie z założycielką grupy, organizatorkami festynu oraz przewodniczącym rady miejskiej Arielem Sinickim miałem przyjemność otworzyć to wydarzenie. Bardzo się cieszę, że mamy w Rumi tak prężnie działają. Pozostaje mi tylko życzyć dalszej aktywności, ciekawych pomysłów i wytrwałości w działaniu – podsumowuje Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi.

W dniach od 8 do 10 października na terenie Rumi zostanie przeprowadzona akcja przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2019”