Dzisiaj jest: 24.9.2021, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Reklama:

Kolejny plac zabaw jest do dyspozycji dzieci

Dodano: 2 lata temu Czytane: 394 Autor:

Zmodernizowany plac zabaw przy Szkole Podstawowej numer 1 został oficjalnie przekazany do użytku najmłodszych mieszkańców Rumi.

Kolejny plac zabaw jest do dyspozycji dzieci

Zmodernizowany plac zabaw przy Szkole Podstawowej numer 1 został oficjalnie przekazany do użytku najmłodszych mieszkańców Rumi. Z obiektu, który jest ogólnodostępny, może jednocześnie korzystać około 70 dzieci. Inwestycja kosztująca ćwierć miliona złotych została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.
 

Dotychczasowy plac zabaw, zlokalizowany przy ulicy Kościelnej, był już mocno wyeksploatowany, przez co stał się mniej bezpieczny i mniej atrakcyjny. Przebudowę obiektu zaproponowali mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Ostatecznie projekt otrzymał 836 głosów i stał się jedną z pięciu koncepcji o charakterze inwestycyjnym, które przekazano do realizacji.
 

Niedawno zakończyły się prace budowlane polegające między innymi na montażu zestawów sprawnościowych i nowych zjeżdżalni, a także wymianie nawierzchni. Natomiast w miniony piątek (13 września) obiekt został oficjalnie przekazany do użytku najmłodszych mieszkańców.

Bardzo się cieszę, że udało się stworzyć kolejne miejsce, w którym dzieci mogą bezpiecznie spędzić czas podczas szkolnych zajęć oraz po lekcjach – podkreśla wiceburmistrz Piotr Wittbrodt, który był obecny podczas uroczystego otwarcia. – Mam nadzieję, że ten nowoczesny plac zabaw będzie dobrze służył maluchom i przyczyni się do ich prawidłowego rozwoju – dodaje.

Przypominamy, że trwa budowa Podwórka Talentów Nivea, na którego realizację miasto nie przeznaczyło ani złotówki. Było to możliwe dzięki wygranej w internetowym głosowaniu, w którym Rumia zgromadziła ponad 40 tysięcy głosów. Obiekt zastąpi dotychczasowy plac zabaw zlokalizowany przy MDK-u. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Bezpieczna Rumia nr 41 - Budżet Obywatelski - Zagłosuj za Twoim Bezpieczeństwem !