Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – oferta MZKG

Dodano: 2 lata temu Czytane: 386 Autor:

Informacje nt. oferty komunikacyjnej na najbliższy weekend, przygotowanej przez Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej oraz organizatorów trójmiejskiej komunikacji miejskiej ...

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – oferta MZKG

Informacje nt. oferty komunikacyjnej na najbliższy weekend, przygotowanej przez Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej oraz organizatorów trójmiejskiej komunikacji miejskiej, w związku z trwającym Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu i nadchodzącym Dniem bez Samochodu.

16-22 września – ETZT

16 września rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który tradycyjnie zakończy się, przypadającym 22 września, Dniem Bez Samochodu. W okresie tym szczególną uwagę zwracamy na problemy związane z kongestią drogową i wynikającym z niej zanieczyszczeniem powietrza, zachęcając jednocześnie do większej aktywności pieszej, a także korzystania z ekologicznych środków transportu, w tym transportu publicznego.

Z tej okazji, w weekend przypadający w czasie ETZT, Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej serdecznie zaprasza do pozostawienia swoich samochodów w garażach i skorzystania ze specjalnej oferty komunikacji miejskiej.

Gdańsk-Sopot-Gdynia

Sobota, 21 września – z inicjatywy Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, uruchomione zostaną bezpłatne autobusy na „kultowej” linii 101 kursującej z Gdyni do Gdańska. Linia 101 (w niektórych okresach oznaczana również jako „A”) funkcjonowała, z krótką przerwą, od zakończenia wojny aż do początku lat 90 XX w. Do czasu uruchomienia pociągów elektrycznych w pierwszej połowie lat 50. ubiegłego stulecia linia ta stanowiła główny „kręgosłup” komunikacyjny Trójmiasta. Traktowana była priorytetowo – wyjeżdżały na nią zawsze najnowsze autobusy, a jej częstotliwość wynosiła nawet 8 minut.

Reaktywowana na jeden dzień linia 101 obsługiwana będzie 6 najnowszymi autobusami przegubowymi, udostępnionymi nieodpłatnie dzięki uprzejmości Gdańskich Autobusów i Tramwajów oraz Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Gdyni. Pojazdy odjeżdżać będą z Dworca Głównego PKP w Gdyni oraz wyjątkowo - ze względu na prace drogowe w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Marszałkowskiego/Wojewódzkiego – z przystanku Gdańsk Śródmieście. Odjazdy zaplanowano w godzinach 10.00 – 18.30, w odstępach 30-minutowych. Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej tradycyjnie przygotował dla pasażerów drobne upominki. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Właściciele samochodów mogą jeździć transportem miejskim za darmo!

Niedziela, 22 września – tradycyjnie w Dniu bez Samochodu każdy właściciel lub współwłaściciel samochodu osobowego, legitymujący się ważnym dowodem rejestracyjnym, skorzystać będzie mógł z bezpłatnych przejazdów autobusami, tramwajami i trolejbusami. Przywilej ten obejmie pasażerów komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni i MZK Wejherowo.

22 września również pasażerowie Szybkiej Kolei Miejskiej i Polregio (Przewozy Regionalne), na podstawie dowodu rejestracyjnego swojego samochodu, mogą bezpłatnie korzystać z kolei na obszarze województwa pomorskiego.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl