Dzisiaj jest: 16.10.2019, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Rumianie udowodnili, że są fit

Dodano: miesiąc temu Czytane: 106 Autor:

Rumianie udowodnili, że są fit

Mieszkańcy miasta, a zwłaszcza panie, aktywnie uczestniczyli w kolejnej edycji imprezy rekreacyjno-sportowej pod nazwą „Fit Day Rumia”. Chętni mogli nie tylko trenować pod okiem profesjonalnych instruktorów, ale i sprawdzić skład swojego ciała czy spróbować suplementów. Wszystkie atrakcje były bezpłatne.

Wydarzenie odbywało się w minioną sobotę (14 września) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a jego celem było propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia oraz integracja lokalnej społeczności.

Uczestników przywitał wiceburmistrz miasta Piotr Wittbrodt, a następnie przekazał ich pod opiekę trenerów, którzy oferowali m.in. trening dla seniorów, pilates czy maraton zumby. Dodatkowo chętni mogli dokonać analizy ciała, zaczerpnąć porad fizjoterapeuty i trenera personalnego czy otrzymać gadżety.

Tylko w pierwszym treningu udział wzięło kilkadziesiąt osób, co potwierdza jak ważne i potrzebne są takie spotkania – mówi Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi. – Bardzo dziękuję organizatorom i instruktorom za przygotowanie tego wydarzenia i zaangażowanie. Jestem też pod wrażeniem kondycji uczestników – dodaje.

Organizatorami wydarzenia byli: siłownia Citygym Rumia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi oraz Urząd Miasta Rumi.