Dzisiaj jest: 14.12.2019, imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Gdynia z myślą o dzieciach z niepełnosprawnością

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 125 Autor:

26 września w Urzędzie Miasta Gdyni odbyło się spotkanie dotyczące wypracowania systemowych rozwiązań zapewniających optymalny rozwój dziecka z niepełnosprawnością oraz wsparcie jego rodziny.

Gdynia z myślą o dzieciach z niepełnosprawnością

Przed spotkaniem rodzice i opiekunowie dzieci z niepełnosprawnością poproszeni zostali o sformułowanie problemów z jakimi spotkali się dotychczas na różnych etapach życia swoich dzieci i przesłanie ich drogą elektroniczną.

- Bardzo się cieszę, że skorzystali Państwo z zaproszenia. Spotykamy się w sali Rady Miasta. Jak widać ledwo się mieścimy, co jest potwierdzeniem potrzeby organizacji takich spotkań, które odbywać się będą cyklicznie. Z przekazanych przez Państwa informacji wynika, że znaczną uwagę musimy poświęcić autyzmowi. Chcielibyśmy także, aby pod kierownictwem pani Beaty Wachowiak-Zwary, pełnomocnika ds. osób z niepełnosprawnością powstał zespół składający się z rodziców, abyśmy mogli na bieżąco reagować na pojawiające się problemy – mówił Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Poza licznie zgromadzonymi rodzicami, w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele gdyńskich wydziałów i jednostek odpowiedzialnych za współprace z osobami z niepełnosprawnością m.in. Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny, Krystyna Przyborowska, naczelnik Wydziału Edukacji, Beata Wachowiak –Zwara, pełnomocnik prezydenta ds. osób z niepełnosprawnością oraz Anna Melki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Zdrowia. Prowadzona dyskusja skupiła się wokół trzech ważnych tematów, takich jak zdrowie, wczesne wspomaganie rozwoju dzieci z niepełnosprawnościami oraz edukacja.

Było to pierwsze spotkanie, ale nie ostatnie. Kolejne dotyczyć będzie autyzmu.
Źródło: www.gdynia.pl
www.HurtowniaAnimatora.pl - - - Przygotuj się na Boże Narodzenie z Hurtownią Animatora ! Prezenty, Dekoracje Swiąteczne, Stroje Mikołaja i dużo... dużo... więcej... ! - - - www.HurtowniaAnimatora.pl