Dzisiaj jest: 28.10.2021, imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty

Reklama:

Jak doskonała sytuacja na rynku nieruchomości przełoży się na tegoroczne targi Expo Real?

Dodano: 2 lata temu Czytane: 843 Autor:

Rynek nieruchomości w Trójmieście jest wciąż w fazie wzrostowej we wszystkich trzech segmentach: biurowym, magazynowym i mieszkaniowym.

Jak doskonała sytuacja na rynku nieruchomości przełoży się na tegoroczne targi Expo Real?

Rynek nieruchomości w Trójmieście jest wciąż w fazie wzrostowej we wszystkich trzech segmentach: biurowym, magazynowym i mieszkaniowym. W tym kontekście Pomorze pod wspólną marką Invest in Pomerania promuje na targach Expo Real w Monachium od 7 do 9 października 2019 roku bogatą ofertę inwestycyjną regionu. Jest to wydarzenie, które już od 22 lat gromadzi najważniejszych przedstawicieli funduszy kapitałowych, deweloperów, projektantów oraz samorządowców z całej Europy. Pomorze reprezentowane będzie przez: Gdańsk, Gdynię, Sopot, Rumię oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Tendencja wzrostowa charakteryzuje pomorski rynek nieruchomości

Powierzchnia przestrzeni biurowych w Trójmieście w pierwszej połowie 2019 roku osiągnęła prawie 800 000 m2, co plasuje je wśród trójki największych rynków regionalnych w Polsce. Wzrost ten obserwowany jest stale od 2010 roku. Nowe zasoby powierzchni biurowej w 2018 roku – 77 000 m2 – udostępniono głównie dzięki inwestycjom w kompleksie Olivia Business Centre – Olivia Prime A (28 000 m2) oraz Olivia Star (45 700 m2). Olivia Star, jako najwyższy budynek w Trójmieście (180 m) i jeden z najwyższych w Polsce, to nowa wizytówka szybko rozwijającej się dzielnicy biznesowej w Gdańsku Oliwie. Eksperci przewidują, że do roku 2020 zasoby biurowe mogą osiągnąć poziom 1 000 000 m2. Dynamiczny rozwój sektora nowoczesnych usług dla biznesu mocno stymuluje rozwój tego segmentu rynku.
 

Rozwój obserwowany jest również na rynku powierzchni magazynowo-logistycznych, na który wpływ mają dwa główne czynniki, tj. rozwój portów morskich w Gdańsku oraz Gdyni, a także rozbudowa sieci transportowej w całej Polsce. Pomorskie zasoby magazynowe w 2019 roku osiągnęły rekordową powierzchnię ponad 500 000 m2, wzmacniając pozycję Pomorskiego jako głównego hubu logistycznego w północnej Polsce. Wartości te ukazują potencjał inwestycyjny województwa pomorskiego. Jego odzwierciedleniem może być 450 ha terenów przeznaczonych pod działalność logistyczną i przemysłową, które prezentowane są podczas tegorocznych targów Expo Real.
 

Rumia znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Trójmiasta, które jest jednym z większych obszarów przemysłowo-logistycznych w Polsce. Posiadamy świetne połączenia komunikacyjne, w tym dostęp do portu i lotniska w Gdyni, lotniska w Gdańsku oraz obwodnicy Trójmiasta. Nasza lokalizacja w obszarze metropolitalnym zapewnia inwestorom i użytkownikom rynku magazynowo-przemysłowego korzystanie z większości udogodnień aglomeracji, przy dużo niższych kosztach. Inwestorzy mogą też liczyć na większą elastyczność samorządu i przygotowanie oferty odpowiadającej wysokim wymaganiom przedsiębiorców. Na targach Expo Real po raz kolejny już będziemy promowali tereny inwestycyjne, przeznaczone pod przemysł, usługi i logistykę, przygotowane w idealny sposób do rozwoju nie tylko małych i średnich, ale również i dużych firm. Nasza obecność w Monachium to doskonała okazja do rozmów ze strategicznymi inwestorami i zainteresowania ich możliwością ulokowania swojego biznesuw naszym parku przemysłowym – mówi Agnieszka Rodak, prezes Rumia Invest Park.


Pomorskie pod wspólną marką Invest in Pomerania

Będąc największą platformą spotkań B2B w Europie, targi Expo Real gromadzą corocznie 45 000 uczestników z 70 krajów. W ciągu  trzech dni Monachium będzie miejscem spotkań przedstawicieli największych na świecie funduszy inwestycyjnych, deweloperów obiektów handlowych, biurowych, logistycznych i  hotelowych, a także firm poszukujących nowych lokalizacji dla swoich projektów.

Jedziemy do Monachium z bardzo zróżnicowaną ofertą. Pokazujemy nie tylko tereny przeznaczone pod produkcję czy logistykę, ale także pod hotele, rekreacje i projekty mieszkaniowe. Promujemy również inwestycje komercyjne, takie jak Alchemia, Nautilus, Stocznia Cesarska. Co ważne, kolejny raz jako jedyny region w Polsce, jedziemy razem, pod  wspólną marką, dzięki czemu wzmacniamy naszą rozpoznawalność i pokazujemy pełniejszą ofertę – mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego.


Kontakt:
Mikołaj Trunin, Invest in Pomerania
mikolaj.trunin@investinpomerania.pl
tel. 609 860 060

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Wszystkich Świętych 2021 – zmiany w organizacji ruchu w Rumi