Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

Pełna przygód Noc Bibliotek w Stacji Kultura

Dodano: 2 lata temu Czytane: 428 Autor:

Stacja Kultura tradycyjnie włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek, która odbyła się w minioną sobotę (5 października).

Pełna przygód Noc Bibliotek w Stacji Kultura

Stacja Kultura tradycyjnie włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek, która odbyła się w minioną sobotę (5 października). Tegoroczne hasło akcji „Znajdźmy wspólny język” zainspirowało bibliotekarzy do zabrania czytelników w pełną przygód i atrakcji podróż. Przestrzeń Stacji wypełniła się różnorodnością i bogactwem historii, dźwięków, rytmów, barw oraz smaków z najodleglejszych zakątków świata.
 

Wydarzenie rozpoczęło wspólne czytanie, zaraz po nim w świat etnicznych opowieści wprowadziły publiczność Elżbieta i Groszek Stanilewicz, czyli Łowcy Słów, którym tło muzyczne tworzył zespół Cocodjembe & Nandaloo.
 

Najodważniejsi i najdzielniejsi uczestnicy Nocy Bibliotek wzięli udział w grze terenowej i podążyli szlakiem Wiedźmina. Powierzono im arcyważne zadanie uratowania biblioteki przed złowrogimi mocami, które skryły się tej nocy pomiędzy regałami. Na szczęście Stacja Kultura została ocalona, złe moce przepędzone, a zwycięskie drużyny docenione i nagrodzone.
 

Następnie Kuba Dąbrowski, rumski podróżnik i organizator wypraw na safari, opowiedział o swoich podróżniczych doświadczeniach i obserwacjach, prezentując również różne oblicza afrykańskiej przyrody.  
 

Kolejny podróżnik z naszego miasta – Artur Wysocki – zaprosił na samotną i mroźną wyprawę zatytułowaną „W pogoni za zorzą, czyli samotne okrążenie Islandii rowerem”. Równolegle do wystąpień podróżniczych, w salach konferencyjnej i lustrzanej Stacji Kultura, odbywały się warsztaty kreatywne, podczas których uczestnicy tworzyli słowiańskie lalki motanki, buszmeńską biżuterię i egzotyczne dekoracje. W trakcie warsztatów kostiumograficznych własnoręcznie projektowali i szyli stroje inspirowane odległymi kulturami, a w czasie warsztatów podróżniczych dzieci poznawały taneczne zabawy ludu San.
 

Miłośnicy gier fabularnych i planszowych, dzięki obecności Rebel.pl, znaleźli swoje miejsce w podziemiach biblioteki. Tam zasiedli mistrzowie gry Dungeons & Dragons oraz doradcy planszówkowi. Intensywne sesje RPG i rodzinne granie trwało wiele godzin i przyniosło dużo radości uczestnikom.
 

Biblioteczną podróż zakończył bardzo energetyczny koncert muzyki afrykańskiej niezwykłego połączenia przedstawicieli muzyków i tancerzy z dwóch trójmiejskich kolektywów – Cocodjembe & Nandaloo oraz Kukakike – który porwał publiczność do tańca.

Autorką zdjęć jest Aga Doborzyńska.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.