Dzisiaj jest: 21.9.2021, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Reklama:

Pomorscy Policjanci przeprowadzą działania "Bezpieczny Weekend"

Dodano: 2 lata temu Czytane: 370

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak będzie wyglądał majowy weekend dla większości funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy będą, jak co roku ...

Pomorscy Policjanci przeprowadzą działania "Bezpieczny Weekend"

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak będzie wyglądał majowy weekend dla większości funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy będą, jak co roku, czuwać nad bezpieczeństwem Polaków. Oprócz tego, policjanci zwrócą szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci są przewożone w fotelikach. Działania rozpoczną się 30 kwietnia i będą trwały do 5 maja.

Częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak będzie wyglądał majowy weekend dla większości funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy będą, jak co roku, czuwać nad bezpieczeństwem Polaków. Oprócz tego, policjanci zwrócą szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci są przewożone w fotelikach. Mundurowi, oprócz wzmożonych kontroli, będą także kierować ruchem, aby usprawnić dojazd do miejsc wypoczynku.  Działania rozpoczną się 30 kwietnia i będą trwały do 5 maja.

Pogoda przez pierwsze dni działań będzie sprzyjała podróżom. Niestety, właśnie w takich warunkach dochodzi do największej liczby wypadków, które zarazem są najbardziej tragiczne. Nie ulegajmy poczuciu, że skoro pogoda jest dobra, to można pojechać szybciej – to główna przyczyna większości wypadków. Trzeba być przygotowanym na nagłe zmiany pogody i przyczepność.

Źródło: http://www.wejherowo.policja.gov.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl