Dzisiaj jest: 6.12.2019, imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

V Memoriał Jerzego Zienkiewicza

Dodano: miesiąc temu Czytane: 120 Autor:

V Memoriał Jerzego Zienkiewicza

V Memoriał Jerzego Zienkiewicza był jedną z licznych atrakcji długiego listopadowego weekendu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi. Rozgrywki odbywały się w niedzielę (10 listopada) w hali widowiskowo-sportowej, a wzięły w nich udział drużyny z całego Pomorza.

Przypomnijmy, że Jerzy Zienkiewicz to człowiek, który na zawsze zostanie w pamięci mieszkańców i współpracowników jako sympatyk i promotor tenisa stołowego w Małym Trójmieście Kaszubskim. Przybył na Pomorze ze Śląska na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Tu założył wraz z żoną własną firmę, która od początku wspierała drużynę młodych piłkarzy z Redy. Potem rozpoczął współpracę z Klubem „Viking” Rumia jako sponsor koszykarzy, a później z drużyną „Kager” Gdynia.

To właśnie z inicjatywy Jerzego Zienkiewicza oraz księdza Jacka Pływacza w 2011 r. została zreaktywowana sekcja tenisa stołowego SL SALOS Rumia. Dwa lata później powstało Stowarzyszenie Sportowe Akademia Tenisa Stołowego „Małe Trójmiasto”. Jerzy Zienkiewicz, jako założyciel tej instytucji, od samego początku nakreślił plan jej działania i do końca swojego życia pełnił funkcję jej prezesa.

Wspierał finansowo młodych adeptów tenisa stołowego – wspomina Jolanta Król, dyrektor MOSiR Rumia. – Ciągle poszukiwał nowych rozwiązań w celu poprawienia warunków do treningów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Za swoją działalność był wielokrotnie nagradzany w konkursach dla sponsorów i działaczy sportowych Rumi. Jego śmierć była dla nas wszystkich wielką stratą – dodaje.

www.HurtowniaAnimatora.pl - - - Przygotuj się na Boże Narodzenie z Hurtownią Animatora ! Prezenty, Dekoracje Swiąteczne, Stroje Mikołaja i dużo... dużo... więcej... ! - - - www.HurtowniaAnimatora.pl