Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Straż Miejska Rumia - ważniejsze wydarzenia okresu od 4 do 11 listopada 2019 r.

Dodano: 2 lata temu Czytane: 739 Autor:

Najważniejszym wydarzeniem tygodnia był poniedziałkowa uroczysta parada z okazji Święta Niepodległości, podczas którego Straż Miejska w Rumi wraz z Policją i wolontariuszami ...

Straż Miejska Rumia - ważniejsze wydarzenia okresu od 4 do 11 listopada 2019 r.

Najważniejszym wydarzeniem tygodnia był poniedziałkowa uroczysta parada z okazji Święta Niepodległości, podczas którego Straż Miejska w Rumi wraz z Policją i wolontariuszami brała czynny udział w zabezpieczeniu trasy.


Kilka tysięcy mieszkańców maszerowało ulicami miasta wraz z jego władzami, w tym Burmistrzem Michałem Pasiecznym, podążając za kompanią honorową jednostki Marynarki Wojennej z Wejherowa, historycznym sprzętem wojskowym (w tym najprawdziwszym czołgiem), wieloma cywilnymi pojazdami historycznymi oraz zorganizowanymi grupami harcerzy, szkół rumskich, cechów i innych ugrupowań i stowarzyszeń.
 


Strażnicy pilnowali ponadto spokoju i porządku publicznego podczas składania kwiatów pod pomnikami na ul. Wybickiego i Chełmińskiej oraz pikniku rodzinnego na placu przy ul. Spółdzielczej. Nie stwierdzono żadnych incydentów oraz innych przypadków łamania prawa.
 


Ponadto w minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 32 patrole: zmotoryzowane, piesze i piesze z psami służbowymi oraz 2 z Policją. Działania patroli pozwoliły ujawnić 75 wykroczeń, które w 59 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, w 14 mandatami karnymi, a do sądu skierowano 1 wniosek o ukaranie. Wykonano 98 interwencji zleconych przez obywateli. Wylegitymowano 14 osób. 80 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.

Pozostałe wydarzenia minionego tygodnia:

  • Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 16 osób, które publicznie spożywały alkohol (5 osób pouczono, 3 ukarano mandatami) lub leżały w miejscach publicznych (8 osób pouczono). Do miejsca zamieszkania odwieziono 1 osobę.
  • Zwierzęta. Podjęto 7 interwencji. Jednego psa odłowiono – wezwano technika weterynarii który zabrał zwierzęta do schroniska.
  • Utrzymanie czystości. Kontrolowano 10 zgłoszonych dymiących kotłowni. Nie stwierdzono spalania odpadów. Jednak w jednym przypadku pouczono osobę za spalanie liści w ogrodzie. Najczęstszą przyczyną wydostającego się dymu z kominów było rozpalenie
  • Wykroczenia drogowe. Podjęto 46 interwencji, które w 9 przypadkach zakończyły się mandatami karnymi, 1 – wnioskiem o ukaranie do sądu, a w pozostałych przypadkach udzielono kierowcom i pieszym pouczeń.
  • Za wykroczenia przeciwko: porządkowi i spokojowi publicznemu 7 osób pouczono, bezpieczeństwu osób i mienia – 1 osobę ukarano, urządzeniom użytku publicznego 2 osoby pouczono, a 2 ukarano.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi

Roman Świrski

Źródło: sm.rumia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl