Dzisiaj jest: 21.9.2021, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Reklama:

Straż Miejska Rumia - ważniejsze wydarzenia tygodnia od 30 września do 6 października 2019 r.

Dodano: 2 lata temu Czytane: 498 Autor:

W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 42 patrole: zmotoryzowane, piesze i piesze z psami służbowymi oraz 5 z Policją.

Straż Miejska Rumia - ważniejsze wydarzenia tygodnia od 30 września do 6 października 2019 r.

W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 42 patrole: zmotoryzowane, piesze i piesze z psami służbowymi oraz 5 z Policją.

Działania patroli pozwoliły ujawnić 61 wykroczeń, które w 42 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, w 13 mandatami karnymi, do sądu skierowano 3 wnioski o ukaranie. Wykonano 77 interwencji zleconych przez obywateli. Wylegitymowano 21 osób. 60 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone. Trzy skuteczne interwencje podjęto z obserwacji monitoringu miejskiego.

Pozostałe wydarzenia minionego tygodnia:
1) Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 15 osób, które publicznie spożywały alkohol (4 osób pouczono, 6 ukarano mandatami) lub leżały w miejscach publicznych (5 osób pouczono).
2) Zwierzęta. Podjęto 7 interwencji. Dwa psy odłowiono i odstawiono do schroniska. Ujawniono martwego dzika i martwego ptaka – przekazano służbom komunalnym do usunięcia. Jedną osobę pouczono za puszczanie psa luzem na ul. Konopnickiej.
3) Utrzymanie czystości. Kontrolowano 12 zgłoszonych dymiących kotłowni. Nie stwierdzono spalania niedozwolonych odpadów. Straż Miejska rozpoczyna jesienną akcję pobierania próbek popiołu z kotłowni, których kominy nadmiernie dymią.
4) Wykroczenia drogowe. Podjęto 31 interwencji, które w 5 przypadkach zakończyły się mandatami karnymi, do sądu skierowano 3 wnioski o ukaranie, a w pozostałych przypadkach udzielono kierowcom i pieszym pouczeń.
5) Inne. Za wykroczenia przeciwko: porządkowi i spokojowi publicznemu 1 osobę pouczono, urządzeniom użytku publicznego 1 osobę ukarano i 3 pouczono, 1 osobę pouczono za palenie tytoniu w miejscach zabronionych.

 

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski

Źródło: sm.rumia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl