Dzisiaj jest: 24.9.2021, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Reklama:

Ponad stu wystawców i tłumy klientów na mikołajkowym wietrzeniu szaf

Dodano: 2 lata temu Czytane: 420 Autor:

Piąta edycja „Rumskiej Szafy Otwartej” zakończyła się frekwencyjnym i organizacyjnym sukcesem.

Ponad stu wystawców i tłumy klientów na mikołajkowym wietrzeniu szaf

Piąta edycja „Rumskiej Szafy Otwartej” zakończyła się frekwencyjnym i organizacyjnym sukcesem. W hali MOSiR nie zabrakło ani wystawców, ani potencjalnych klientów, ani dodatkowych atrakcji, a mikołajkowy akcent spowodował, że można było poczuć świąteczny klimat.
 

Głównym celem akcji, organizowanej przez rumskie Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych oraz MOSiR, jest umożliwienie mieszkańcom sprzedaży, wymiany oraz zakupu przedmiotów, które zalegają w szafach, szufladach, strychach czy piwnicach. Dzięki temu w minioną sobotę (23 listopada) właścicieli zmieniały m.in. ubrania, biżuteria, zabawki, książki oraz rękodzieła, tym samym zyskując „drugie życie”.

Mieliśmy ponad 120 wystawców, czyli mieszkańców proponujących swoje skarby. Byli też rękodzielnicy, usługodawcy, cała strefa dla rodzin, strefa dobroczynna, mnóstwo zajęć i warsztatów dla dzieci, a także Święty Mikołaj i Olaf z Krainy Lodu – wymienia Małgorzata Klawiter-Piwowarska, prezes Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych.

Ponowne wprowadzanie do obiegu używanych przedmiotów nie jest jednak jedynym celem „Rumskiej Szafy Otwartej”. Organizatorzy chcą nie tylko dbać o środowisko naturalne, ale też integrować rumian oraz propagować przedsiębiorczość. W tym celu przeprowadzone zostało szkolenie pt. „Jak stworzyć sklep, którzy pokochają klienci?”. Podczas warsztatów chętni mogli zaczerpnąć wiedzy o biznesie stacjonarnym oraz internetowym, a także o technikach sprzedaży i obsługi klienta.

Mam nadzieję, że wszystkim się podobało. Ogromnie dziękuję osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia i jednocześnie zapraszam mieszkańców, by dołączali do naszego stowarzyszenia. Pamiętajcie, że razem możemy jeszcze więcej – podsumowuje Małgorzata Klawiter-Piwowarska.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Bezpieczna Rumia nr 41 - Budżet Obywatelski - Zagłosuj za Twoim Bezpieczeństwem !