Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Pokonają 550 kilometrów, by ratować ludzkie życie

Dodano: 2 lata temu Czytane: 313 Autor:

Trwa kolejna edycja akcji społecznej „Ultrakrew – każdy ma swój krwiobieg”, w ramach której prowadzona jest ogólnopolska zbiórka krwi.

Pokonają 550 kilometrów, by ratować ludzkie życie

Trwa kolejna edycja akcji społecznej „Ultrakrew – każdy ma swój krwiobieg”, w ramach której prowadzona jest ogólnopolska zbiórka krwi. Honorowy start sportowej części projektu, polegającej na pokonaniu 550-kilometrowej trasy wzdłuż Wybrzeża, odbędzie się 12 stycznia w Rumi.
 

Celem akcji „Ultrakrew – każdy ma swój krwiobieg” jest promocja honorowego krwiodawstwa połączona z charytatywną zbiórką pieniędzy. W ten sposób pomysłodawcy chcą podziękować Uniwersyteckiemu Centrum Klinicznemu w Gdańsku za uratowanie życia jednego z członków naszej „ultra ekipy”, a także poszerzać świadomość społeczną na temat rzadkich chorób krwi.
 

Czwarta edycja przedsięwzięcia jest realizowana do końca stycznia 2020 roku. W tym czasie każda osoba w Polsce może oddać krew, podając hasło „Ultrakrew” i wziąć udział w losowaniu wyjątkowych koszulek. Więcej szczegółowych informacji na ten temat można znaleźć na Facebooku.
 

Ponadto pomysłodawcy inicjatywy przejdą 550 kilometrów brzegiem Bałtyku, by zachęcić wszystkich Polaków do podzielenia się krwią. Do „Ultrasów” będzie można dołączyć w dowolnym miejscu na trasie ciągnącej się od Świnoujścia po Piaski. Symboliczny start przemarszu odbędzie się 12 stycznia w Rumi podczas akcji honorowego krwiodawstwa, która rozpocznie się o godzinie 9:00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących (ul. Stoczniowców 6).
 

Rumia jest z nami od samego początku Ultrakrwi. Przewodniczący Rady Miejskiej Rumi Ariel Sinicki oraz mieszkańcy tradycyjnie spotykają się, aby oddać krew podczas finału WOŚP. Serdecznie zapraszamy do udziału – zachęca Jacek Bastian, inicjator Ultrakrwi.

Więcej szczegółowych informacji na temat przedsięwzięcia można znaleźć na tej stronie.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !