Dzisiaj jest: 29.9.2020, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

KORONAWIRUS - Ważne informacje ! SPRAWDŹ !

Reklama:

Uczcili pamięć ofiar Grudnia 70'

Dodano: rok temu Czytane: 280 Autor:

Minęło dokładnie 49 lat od tragicznych zdarzeń, do których doszło 17 grudnia w Gdyni.

Uczcili pamięć ofiar Grudnia 70'

Minęło dokładnie 49 lat od tragicznych zdarzeń, do których doszło 17 grudnia w Gdyni. Tego dnia żołnierze i milicjanci użyli broni palnej przeciw strajkującym stoczniowcom, zabijając co najmniej 18 osób. By uczcić pamięć poległych, pod pomnikiem Ofiar Grudnia '70 zorganizowane zostały uroczyste obchody, w których uczestniczyli m.in. przedstawiciele Rumi.
 

Oficjalne uroczystości odbyły się o świcie w pobliżu przystanku SKM Gdynia Stocznia. Wzięli w nich udział m.in. przedstawiciele władz państwowych, parlamentarzyści, władze Gdyni, związkowcy z NSZZ „Solidarność”, a także reprezentanci Rumi: wiceburmistrz Piotr Wittbrodt, radni miejscy z przewodniczącym Arielem Sinickim na czele oraz młodzież.
 

Zwieńczeniem obchodów była wspólna modlitwa, którą poprowadził metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, odczytanie apelu pamięci oraz oddanie salwy honorowej przez żołnierzy Marynarki Wojennej. Na koniec złożono pod pomnikiem kwiaty oraz znicze.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Bańki Mydlane - Płyn do Baniek, Sznurki do Baniek, Obręcze do Baniek, Zamykanie w Bańce - HurtowniaAnimatora.pl - KUP TERAZ !