Dzisiaj jest: 22.2.2020, imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

Niecodzienna wizyta w urzędzie miasta

Dodano: miesiąc temu Czytane: 201 Autor:

Niecodzienna wizyta w urzędzie miasta

W gabinecie wiceburmistrza Piotra Wittbrodta zagościły mieszkające w Rumi 2,5-letnie trojaczki. Kasi, Zosi i Małgosi towarzyszyła starsza siostra Iza oraz rodzice: Magdalena i Krzysztof Kaleta.

Sześcioosobowa rodzina odwiedziła wiceburmistrza w środę 15 stycznia. Trojaczki co prawda nie mieszkają w Rumi od urodzenia, ale już aktywnie uczestniczą w życiu miasta. Wspólnie z rodzicami i starszą siostrą głosowały w budżecie obywatelskim, biorą udział w miejskich wydarzeniach, a ich mama udziela się w facebookowej grupie „Mama w mieście Rumia”. O tym, że dziewczynki na dobre rozgościły się w Rumi, może świadczyć zajęcie przez nie fotela wiceburmistrza.

Przypomnijmy, że niedawno zastępca burmistrza odwiedził Annę i Pawła Maciejewskich, którzy zostali szczęśliwymi rodzicami trojaczków – trzech chłopców: Arona, Tymona i Szymona. Dzieci przyszły na świat 7 września, minuta po minucie. Najstarszy jest Aron (godz. 9:20), średni Tymon (godz. 9:21), a najmłodszy Szymon (godz. 9:22). Najcięższy z chłopców ważył zaledwie 1200 gramów, a najlżejszy niespełna 1100 gramów.

Jak mówią państwo Maciejewscy, opieka nad trojaczkami nie jest łatwa, ale do wszystkiego da się przyzwyczaić. Zwłaszcza, że w codziennych obowiązkach pomaga im 2-letni Dominik, starszy brat trojaczków.

UWAGA ! - Ostrzegamy przed oszustami działającymi metodą tzw. na policjanta. Apelujemy aby nie przekazywać pieniędzy obcym osobom i dzwonić pod numer 112 !