Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Węzeł integracyjny Janowo, ruszył pierwszy etap prac

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1221 Autor:

Węzeł integracyjny Janowo, ruszył pierwszy etap prac

Rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem terenu pod największą w historii miasta inwestycję. Od soboty (11.05) trwa wyburzanie budynków znajdujących się przy dworcu skm Janowo (od drogi krajowej nr 6).

Prace potrwają około dwóch tygodni i w związku z nimi nie przewiduje się żadnych utrudnień drogowych.

Aktualizacja informacji w sprawie węzła Rumia Janowo:

• rozpoczął się pierwszy etap wyburzeń, który potrwa około dwóch tygodni
  • trwa opracowywanie dokumentacji niezbędnej do ogłoszenia przetargu
  • na projekt zdobyliśmy ponad 17,2 mln zł unijnego dofinansowania
  •  tunel łączący dwie części miasta, parkingi, ścieżki rowerowe oraz wiaty autobusowe — to tylko część infrastruktury, która powstanie w ramach realizacji tej inwestycji
  • środki na realizację inwestycji zostały zabezpieczone w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Rumi

UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.