Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego na 400 głosów

Dodano: 2 lata temu Czytane: 269 Autor:

Prawie 400 uczniów ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Rumi wspólnie odśpiewało hymn Polski oraz patriotyczne pieśni.

Odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego na 400 głosów

Prawie 400 uczniów ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Rumi wspólnie odśpiewało hymn Polski oraz patriotyczne pieśni. Uroczysty koncert został zorganizowany w ramach ogólnopolskiego konkursu „Do Hymnu”, a wszystko oceniali jurorzy wyznaczeni przez Narodowe Centrum Kultury.
 

„Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych zapoczątkowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie Mazurka Dąbrowskiego oraz wybranych pieśni patriotycznych przez co najmniej połowę uczniów placówki.
 

Cele projektu to m.in. włączenie społeczności lokalnych w ogólnopolskie obchody kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości, doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego hymnu oraz rodzimych pieśni hymnicznych, a także integrowanie społeczności szkolnej.
 

Wśród 300 szkół podstawowych, które biorą udział w tegorocznej odsłonie konkursu, znalazły się 2 placówki z powiatu wejherowskiego, w tym 1 z Rumi – Szkoła Podstawowa numer 1. Uczniowie wspólnie z nauczycielami i dyrekcją zadbali nie tylko o odpowiednie wykonanie hymnu, ale również o uroczystą oprawę czwartkowego koncertu (27 lutego). Występ obserwowało jury konkursowe oraz przedstawiciele władz z miasta z burmistrzem Michałem Pasiecznym na czele.
 

Zwieńczeniem wydarzenia było wręczenie okolicznościowego dyplomu dyrektorowi szkoły Arkadiuszowi Skrzyńskiemu.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl