Dzisiaj jest: 3.7.2020, imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

KORONAWIRUS - Ważne informacje ! SPRAWDŹ !

Roztańczone mistrzostwa Polski z Iwoną Pavlović

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 282 Autor:

Roztańczone mistrzostwa Polski z Iwoną Pavlović

Gorące rytmy cza-czy, rumby i samby zawładnęły halą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. W miniony weekend (1-2 marca) odbywały się Mistrzostwa Polski FTS w 10 Tańcach oraz VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Miasta Rumi.

Publiczność przez dwa dni mogła podziwiać piękne kostiumy, dopracowane układy choreograficzne oraz imponujące dekoracje. Główną atrakcją i punktem kulminacyjnym imprezy były wieczorne gale – zarówno sobotnia, jak i niedzielna. Wówczas swoje umiejętności prezentowali finaliści mistrzostw Polski, czyli najlepsze pary z całego kraju.

Orócz najwyższej klasy polskich tancerzy, uwagę widzów przykuwała także Iwona Pavlović, znana tancerka, sędzia, konferansjerska i jurorka programu „Taniec z gwiazdami”, która poprowadziła finałową niedzielną galę. Natomiast pozostałą część imprezy prowadził Arek Deierling, znany tancerz oraz konferansjer turniejowy.

Pary taneczne wystartowały aż w ośmiu kategoriach: juniorzy 12-14 lat, młodzież 16-18 lat, młodzież starsza 16-21 lat, dorośli powyżej 18 lat, senior I, senior II, senior III, senior IV. Przy czym młodsze kategorie zaprezentowały się podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Miasta Rumi, który odbył się jako impreza towarzysząca Mistrzostwom Polski.

Gościliśmy najwyższej klasy polskich tancerzy – powiedziała Jolanta Król, dyrektor MOSiR Rumia. – Zawodnicy co roku, niezmiennie, prezentują wysoki poziom, a oprawa mistrzostw jest naprawdę wspaniała – dodała.

Zawody zostały przygotowane przez Taneczny Klub Sportowy „Creative Dance”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi oraz Urząd Miasta Rumia. Nad całokształtem czuwał Paweł Muchewicz, prezes TKS „Creative Dance”.

fot. MOSiR Rumia

Kiermasz Ciast dla Tosi ! 5 lipca przy Parafi NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi Organizujemy Kiermasz Ciast dla Tosi --->> zobacz szczegóły