Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Rusza przebudowa ul. Żwirki i Wigury – będą utrudnienia

Dodano: 2 lata temu Czytane: 519 Autor:

W najbliższy poniedziałek (9 marca) rozpocznie się gruntowna przebudowa ul. Żwirki i Wigury w Rumi.

Rusza przebudowa ul. Żwirki i Wigury – będą utrudnienia

W najbliższy poniedziałek (9 marca) rozpocznie się gruntowna przebudowa ul. Żwirki i Wigury w Rumi. Prace potrwają najprawdopodobniej do sierpnia tego roku i będą się wiązać z utrudnieniami dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.
 

W ramach inwestycji, która będzie kosztować miasto około 2 mln zł, wymieniona zostanie nawierzchnia asfaltowa oraz krawężniki na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Ceynowy. Ponadto usprawniony zostanie ruch pieszo-rowerowy w rejonie pomnika Armii Krajowej – pojawią się bariery oddzielające rowerzystów od pieszych, a ścieżka zostanie odpowiednio oznakowana. Przebudowana zostanie także zatoka autobusowa, a przystanek zyska oczekiwaną przez mieszkańców wiatę. Z kolei przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w ostrzegawcze płytki integracyjne dla osób niewidomych i niedowidzących. Poprawie ulegnie również teren zielony znajdujący się bezpośrednio przy jezdni.
 

Prace ruszą w najbliższy poniedziałek, a zakończą się najpóźniej w sierpniu tego roku. Przedsiębiorstwem odpowiedzialnym za wykonanie prac jest firma Kruszywo z Lini. Realizacja inwestycji będzie się wiązać z tymczasowym wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ul. Żwirki i Wigury – od ul. Dąbrowskiego do ul. Ceynowy.
 

Od 9 marca będą obowiązywać również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Dla autobusów linii 85 w kierunku Szmelty wprowadzony zostanie objazd: od przystanku „Prusa 01” do przystanku „Starowiejska – Poczta 01”, ul. Tysiąclecia, Kosynierów i Starowiejską. Na trasie objazdu obowiązują przystanki:

  • „Okrzei 01” przy ul. Kosynierów (przystanek linii 87 w kierunku Janowa),
  • tymczasowy „Rondo Jana Pawła II 91” przy ul. Starowiejskiej (na wysokości posesji nr 59),
  • tymczasowy „Żeromskiego 91” przy ul. Starowiejskiej (na wysokości Hotelu Falko).

Identyczną trasą wykonywany będzie szkolny kurs linii 173 (z ul. Partyzantów o godz. 6:54) oraz ciepłą porą kursy linii 383. Autobusy linii 85 w kierunku ul. Partyzantów będą kursować stałą trasą.
 

Ze względu na bliską lokalizację szkoły i wzmożony ruch pieszy władze miasta apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i zwrócenie uwagi na tymczasowe znaki drogowe. O wszelkich ograniczeniach i zmianach w organizacji ruchu drogowego urząd miasta będzie na bieżąco informować mieszkańców.
 

Za utrudnienia związane z przebudową z góry przepraszamy. W razie pytań lub wystąpienia nieprzewidzianych trudności prosimy o kontakt z Wydziałem Inżynierii Miejskiej pod numerem telefonu 58 679 65 43.
 

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl