Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

W Stacji Kultura rozmawiali o przemianach klimatycznych

Dodano: 2 lata temu Czytane: 307 Autor:

Jakie są naukowe dowody na postępujące ocieplenie klimatu?

W Stacji Kultura rozmawiali o przemianach klimatycznych

Jakie są naukowe dowody na postępujące ocieplenie klimatu? Skąd wzięła się koncepcja antropocenu jako nowej epoki geologicznej? Czy żyjemy w czasach wielkiego wymierania gatunków? – te oraz wiele innych tematów poruszył w trakcie swojego wystąpienia w bibliotece naukowiec i badacz Dawid Weisbrodt.
 

Temat globalnego ocieplenia, który w czwartkowy wieczór (27 lutego) zagościł w Stacji Kultura, przyciągnął liczną i bardzo zaangażowaną w sprawy ekologii publiczność. Dawid Weisbrodt, geograf oraz doktor nauk biologicznych, który zawodowo zajmuje się badaniem długoterminowych zmian środowiska przyrodniczego, wyjaśnił i szczegółowo omówił naukowe podstawy aktualnie obserwowanych przemian klimatycznych. Przedstawił źródła i przyczyny kryzysu ekologicznego i jego wpływ na przyszłość planety. Spotkanie zainicjowało żywą dyskusję oraz skłoniło do licznych refleksji i rozważań związanych ze znaczeniem indywidualnych zachowań i działań.
 

W związku z tak ogromnym zainteresowaniem oraz zapotrzebowaniem na tematy poruszające sprawy ekologii, Stacja Kultura zapowiada kolejne wydarzenia. Już 26 marca biblioteka zaprasza na spotkanie i warsztaty dotyczące życia zero waste z Julią Wizowską, autorką bloga „Na nowo śmieci” oraz książki „Nie śmieci”.
 

Autorką fotografii jest Agnieszka Doborzyńska.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !