Dzisiaj jest: 28.3.2020, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

KORONAWIRUS - Ważne informacje ! SPRAWDŹ !

Zostali nagrodzeni za wkład w miejską kulturę

Dodano: 3 tygodnie temu Czytane: 148 Autor:

Zostali nagrodzeni za wkład w miejską kulturę

Jerzy Hoppe, Piotr Lewicki i Fundacja Pomysłodalnia – to laureaci nagród burmistrza Rumi za całokształt dokonań w dziedzinie upowszechniania kultury i ochrony dóbr dziedzictwa kulturowego za rok 2019. Uroczyste wręczenie nagród finansowych z udziałem przedstawicieli władz miasta odbyło się w piątek 6 marca w Miejskim Domu Kultury.

Niech te nagrody będą wyrazem uznania dla podejmowanych przez państwa inicjatyw na rzecz propagowania kultury i kreowania wrażliwości artystycznej wśród społeczności lokalnej – powiedział Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi. – Serdecznie gratuluję i życzę wszelkiej pomyślności, inspiracji oraz sił do realizacji kolejnych pomysłów na rzecz miejskiego życia kulturalnego – dodał.

W uroczystości, oprócz laureatów i przedstawicieli urzędu, uczestniczyli również pracownicy miejskich jednostek kultury, lokalni działacze oraz ich bliscy. Nagrody, podziękowania i kwiaty wręczał nagrodzonym zastępca burmistrza wspólnie z przewodniczącym rady miejskiej Krzysztofem Woźniakiem. W imieniu Jerzego Hoppe nagrodę odebrała rodzina laureata.

Sylwetki nagrodzonych:

Jerzy Hoppe jest rodowitym rumianinem. Ukończył Uniwersytet Jagielloński, całe życie zawodowe poświęcił pracy z młodzieżą – jako nauczyciel języka polskiego, szkolny bibliotekarz oraz dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich. Współzałożyciel rumskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, a także członek zarządu i działacz ZKP. Redaktor naczelny miesięcznika „Rëmskô klëka”, autor wielu publikacji dotyczących kaszubszczyzny. Od lat umacnia kulturę i tożsamość kaszubską, promując Rumię w regionie.

Piotr Lewicki od wielu lat współpracuje z Miejskim Domem Kultury w Rumi, koncertuje, a także prowadzi sekcję teatralną dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Jego ogromną pasją jest teatr, reżyseria i role teatralne, które w jego wykonaniu wywołują u widzów silne emocje. Inicjator projektu „Teatr pod gwiazdami”, który latem 2019 roku spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Rumi.

Fundacja Pomysłodalnia od 2014 roku prowadzi rozległą działalność na polu kultury, edukacji, ekologii i aktywizmu. Fundacja administruje wortal teatr.pomorzekultury.pl oraz produkuje spektakle teatralne, które z sukcesem są prezentowane nie tylko w Rumi, ale i na terenie całego kraju i poza granicami Polski. Od 2015 fundacja realizuje rozległy projekt pn. Kongres Kultury Pomorskiej. Aktywiści fundacji wielokrotnie byli laureatami nagród specjalnych i stypendiów, zasiadają w kapitułach pomorskich nagród artystycznych i współpracują z wieloma organizacjami. Laureaci nagrody ministra kultury i dziedzictwa narodowego dla najlepszej organizacji w województwie pomorskim działającej w obszarze kultury.

UWAGA ! WAŻNE ! ------->>> KORONAWIRUS – najważniejsze informacje, zalecenia i decyzje podjęte ze względów profilaktycznych przez Burmistrza Rumi