Dzisiaj jest: 11.5.2021, imieniny: Igi, Mamerta, Miry

Reklama:

Nowa hala piłkarska już do dyspozycji mieszkańców

Dodano: rok temu Czytane: 560 Autor:

Hala łukowo-namiotowa przy Szkole Podstawowej numer 7 w Rumi została oficjalnie otwarta.

Nowa hala piłkarska już do dyspozycji mieszkańców

Hala łukowo-namiotowa przy Szkole Podstawowej numer 7 w Rumi została oficjalnie otwarta. Obiekt będzie służył uczniom oraz klientom przede wszystkim do gry w piłkę nożną. Jako pierwsi z nowoczesnej murawy Areny Rumia skorzystali samorządowcy oraz dzieci.
 

Uroczyste otwarcie odbyło się w minioną sobotę (7 marca). Po oficjalnym przecięciu wstęgi przez dyrekcję szkoły, inwestorów, zaproszonych gości oraz przedstawicieli władz miasta i powiatu, odbył się pokazowy trening oraz mecz piłkarski „Samorządowcy Rumi kontra reszta świata”.
 

Podczas meczu pokazowego było widać i czuć, że jest to obiekt o najwyższym standardzie. Sztuczna i bezpieczna murawa, ogrzewanie, oświetlenie i nagłośnienie. Wszystko tu jest – mówi Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. – To pierwsza hala w mieście wybudowana w takim modelu, czyli szkoła udostępniła teren, na którym zwycięzca przetargu postawił halę. Dzięki takiemu rozwiązaniu w godzinach funkcjonowania szkoły z hali korzystają uczniowie, a w pozostałym czasie inwestor wykorzystuje obiekt w celach komercyjnych – wyjaśnia.  


Decyzja o udostępnieniu na 20 lat terenu należącego do Szkoły Podstawowej nr 7 pod budowę hali sportowej zapadła na początku 2019 roku. Zgodnie z założeniami przedsięwzięcia, inwestor wybudował Arenę Rumia za własne pieniądze i nieodpłatnie udostępnił obiekt placówce na potrzeby zajęć wychowania fizycznego. Miasto ponosi jedynie koszty eksploatacji hali.
 

Po szkolnych zajęciach hala przeznaczana jest na wynajem. Potencjalnymi klientami są przede wszystkim mieszkańcy Rumi i okolic, którzy rekreacyjnie trenują futbol. Istnieje również możliwość wykorzystania hali przez szkółki piłkarskie. Obiekt jest dostępny w każdych warunkach pogodowych, a jego dodatkowym atutem jest przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 

Do tej pory Szkoła Podstawowa numer 7 w Rumi dysponowała jedynie niewielką salą gimnastyczną, dlatego nowy obiekt znacząco podniesie podnieść komfort i bezpieczeństwo uczniów.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Sprawdź! Jak załatwić w Rumi sprawy urzędowe w dobie pandemii