Dzisiaj jest: 21.9.2021, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Reklama:

Przejścia dla pieszych zostaną doświetlone

Dodano: 2 lata temu Czytane: 647 Autor:

Jeszcze w tym roku przy co najmniej 20 przejściach dla pieszych w Rumi pojawi się nowoczesne oświetlenie.

Przejścia dla pieszych zostaną doświetlone

Jeszcze w tym roku przy co najmniej 20 przejściach dla pieszych w Rumi pojawi się nowoczesne oświetlenie. Inwestycje, dzięki którym na ulicach miasta będzie jaśniej i bezpieczniej, zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.
 

Mieszkańcy będący autorami wniosków, w konsultacji ze strażą miejską i pracownikami urzędu, wybrali do oświetlenia pasy zlokalizowane na ulicach: Dąbrowskiego, Dębogórskiej, Gdańskiej, Kosynierów, Sabata, Starowiejskiej, Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego, Żwirki i Wigury oraz Ceynowy. Przy każdym z 20 przejść dla pieszych pojawią się nowoczesne słupy oświetleniowe wraz z oprawami w technologii LED.
 

Są to najbardziej ruchliwe przejścia dla pieszych w mieście, właśnie w tych lokalizacjach najczęściej dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Oświetlenie, które ma się tam pojawić, z pewnością poprawi widoczność, a co za tym idzie, poprawi się bezpieczeństwo pieszych i kierowców – podkreśla Ariel Sinicki, zastępca burmistrza Rumi.


Projektowaniem oświetlenia zajmuje się Energa Oświetlenie sp. z o.o. Proces ten ma się zakończyć najpóźniej w czerwcu tego roku. Realizacja inwestycji nastąpi najprawdopodobniej jesienią.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl