Dzisiaj jest: 22.10.2020, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

KORONAWIRUS - Ważne informacje ! SPRAWDŹ !

Przejścia dla pieszych zostaną doświetlone

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 379 Autor:

Przejścia dla pieszych zostaną doświetlone

Jeszcze w tym roku przy co najmniej 20 przejściach dla pieszych w Rumi pojawi się nowoczesne oświetlenie. Inwestycje, dzięki którym na ulicach miasta będzie jaśniej i bezpieczniej, zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Mieszkańcy będący autorami wniosków, w konsultacji ze strażą miejską i pracownikami urzędu, wybrali do oświetlenia pasy zlokalizowane na ulicach: Dąbrowskiego, Dębogórskiej, Gdańskiej, Kosynierów, Sabata, Starowiejskiej, Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego, Żwirki i Wigury oraz Ceynowy. Przy każdym z 20 przejść dla pieszych pojawią się nowoczesne słupy oświetleniowe wraz z oprawami w technologii LED.

Są to najbardziej ruchliwe przejścia dla pieszych w mieście, właśnie w tych lokalizacjach najczęściej dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Oświetlenie, które ma się tam pojawić, z pewnością poprawi widoczność, a co za tym idzie, poprawi się bezpieczeństwo pieszych i kierowców – podkreśla Ariel Sinicki, zastępca burmistrza Rumi.

Projektowaniem oświetlenia zajmuje się Energa Oświetlenie sp. z o.o. Proces ten ma się zakończyć najpóźniej w czerwcu tego roku. Realizacja inwestycji nastąpi najprawdopodobniej jesienią.

Rumia znalazła się w strefie CZERWONEJ od 17.10.2020 !