Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Uświadamiajmy dziadków i rodziców !

Dodano: 2 lata temu Czytane: 301 Autor:

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i najbliższych.

Uświadamiajmy dziadków i rodziców !

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i najbliższych. Ryzyko zakażenia koronawirusem rośnie wraz z wiekiem, dlatego szczególnie seniorzy powinni minimalizować zagrożenie.
 

Około 20% społeczności Rumi to osoby starsze. Urząd miasta nie jest w stanie pomóc indywidualnie wszystkim mieszkańcom w tej wyjątkowej sytuacji. Dlatego apelujemy, aby zwrócić uwagę na naszych starszych sąsiadów – zwłaszcza na osoby samotne, które znamy. Bezinteresowna pomoc sąsiedzka może się okazać nieoceniona.
 

Osoby starsze, niepełnosprawne i samotne – które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji i nie mogą liczyć na pomoc bliskich – powinny zgłaszać potrzebę wsparcia Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej telefonicznie pod numerem: 58 671 05 56.
 

Wszyscy powinniśmy przestrzegać poniższych zasad, zwłaszcza seniorzy:

  • W miejscach publicznych należy przebywać tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne.
  • Niebezpieczeństwo stwarza również przebywanie w placówkach ochrony zdrowia, dlatego lekarze apelują, by ograniczyć wizyty w przychodniach do niezbędnego minimum.
  • Unikać spotkań w większym gronie, a także korzystania ze środków komunikacji publicznej.
  • O robienie zakupów czy dostarczanie leków należy prosić zdrowych członków rodziny lub młodszych sąsiadów.
  • W miarę możliwości należy unikać dotykania blatów, klamek, przycisków, poręczy czy uchwytów – zwłaszcza tych zlokalizowanych w przestrzeni publicznej.
  • Unikać kontaktu z osobami, które są w trakcie kwarantanny lub w ciągu ostatnich 14 dni wróciły z zagranicy.
  • Częste mycie rąk wodą i mydłem to podstawowe zalecenie lekarzy. Wirus przenosi się na rękach, którymi dotykamy oczu, ust i nosa. W razie braku dostępu do wody i mydła należy dezynfekować dłonie płynami i żelami na bazie alkoholu (w stężeniu minimum 60 procentowym).
  • Najpilniejsze sprawy urzędowe należy załatwiać telefonicznie (58 679 65 00 oraz 58 679 65 67), drogą elektroniczną (urzad@um.rumia.pl oraz Cyfrowy Urząd i ePUAP) lub w późniejszym terminie.
Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl