Dzisiaj jest: 21.9.2021, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Rumia w budowie – zestawienie inwestycji

Dodano: rok temu Czytane: 637 Autor:

Rumia w budowie – zestawienie inwestycji

Postępują prace związane m.in. z przebudową ulicy Pomorskiej czy budową węzła integracyjnego z tunelem w Rumi Janowie. Równolegle trwają przygotowania do następnych inwestycji, takich jak kolejny etap rewitalizacji Zagórza czy budowa ulicy Konopnickiej. Szczegółowe informacje można znaleźć w poniższym zestawieniu.

Przebudowa ulicy Pomorskiej

Prawdopodobnie w czerwcu tego roku zakończy się remont ul. Pomorskiej. Zgodnie z projektem na odcinku od ronda Unii Europejskiej do ronda rotmistrza Pileckiego wykonana zostanie nowa nawierzchnia drogowa, chodniki, bitumiczne ścieżki rowerowe oraz pas rozdziału wraz z lewoskrętami, natomiast jedno z przejść dla pieszych stanie się dwuetapowe, a zatoki autobusowe zostaną przebudowane. Więcej informacji pod tym linkiem.

Remont ulicy Żwirki i Wigury

Trwa gruntowna przebudowa ul. Żwirki i Wigury. W ramach inwestycji usprawniony zostanie ruch pieszo-rowerowy w rejonie pomnika Armii Krajowej – pojawią się bariery oddzielające rowerzystów od pieszych, a ścieżka zostanie odpowiednio oznakowana. Przebudowana zostanie także zatoka autobusowa, a przystanek zyska oczekiwaną przez mieszkańców wiatę. Z kolei przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w ostrzegawcze płytki integracyjne dla osób niewidomych i niedowidzących.
Poprawie ulegnie również stan okolicznej zieleni. Prace zakończą się prawdopodobnie w sierpniu. Więcej informacji pod tym linkiem.

Budowa węzła integracyjnego w Janowie

Zgodnie z zapowiedzią, w poniedziałek 23 marca ruszyła budowa węzła integracyjnego z tunelem w Rumi Janowie. Wykonawcą tej ponad 60-milionowej inwestycji jest przedsiębiorstwo budowlane Budimex. Efekt końcowy będzie widoczny najprawdopodobniej w październiku 2022 roku. Więcej informacji pod tym linkiem.

Rewitalizacja Zagórza – kolejny etap

W najbliższych tygodniach rozpocznie się kolejny etap rewitalizacji Zagórza, gdzie powstaną m.in. place zabaw, miejsca parkingowe czy nowoczesne boiska. Więcej informacji pod tym linkiem.

Przetargi i nie tylko

Obecnie trwają również przygotowania do:

• Budowy ul. Konopnickiej,
  • Budowy boiska do piłki nożnej przy ul. Kostki Napierskiego,
  • Budowy układu drogowego, kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia ulicznego w rejonie ul. Żeglarzy i Stoczniowców,
  • Wykonania dokumentacji projektowej dla budowy ul. Harcerskiej i ul. Skarpowej.

Więcej informacji pod tym linkiem.

Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl