Dzisiaj jest: 17.9.2021, imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza

Reklama:

Biblioteka Rumia w czasach kwarantanny

Dodano: rok temu Czytane: 537 Autor:

Stacja Kultura – Biblioteka Rumia w tym trudnym czasie przeniosła się do świata online.

Biblioteka Rumia w czasach kwarantanny

Stacja Kultura – Biblioteka Rumia w tym trudnym czasie przeniosła się do świata online. Jednostka działa zdalnie i przez cały czas pod hasłem #zostańwdomu pozostaje w kontakcie z czytelnikami poprzez media społecznościowe, internetowe zabawy, wyzwania i quizy.
 

Każdego dnia na facebookowym profilu Stacja Kultura proponuje czytelniczy rozkład jazdy, w którym umieszcza linki z dostępami do darmowych audiobooków i ebooków, zachęca do rodzinnego spędzania czasu poprzez różne inspiracje do zabaw z dziećmi, podpowiada uczniom, gdzie znaleźć potrzebne do szkoły lektury i zaprasza do udziału w spotkaniach autorskich czy przedstawieniach teatralnych bez wychodzenia z domu. Ponadto w specjalnie nagranym wideo pracownicy jednostki uczą, jak uszyć maseczkę.
 

25 marca obchodziliśmy wirtualnie Dzień Czytania Tolkiena, proponując na Instagramie oraz Twitterze foto-zabawę w uniwersum Hobbita, a efektem było mnóstwo nadesłanych pięknych zdjęć, w tym wspomnienia z wycieczki do PRAWDZIWEGO Hobbitonu! – relacjonują bibliotekarze. – W odpowiedzi na często zadawane pytania informujemy, że termin zwrotu wypożyczonych książek został automatycznie przedłużony o miesiąc, od 9 marca 2020. a jeśli zajdzie taka potrzeba przedłużymy ponownie. Nie będą naliczane żadne kary za przetrzymanie książek w tym czasie. Nikt z nas nie wie, do kiedy potrwa ograniczenie działalności biblioteki. Bardzo dziękujemy za pełne miłych wyrazów, pełne pozytywnych emocji wiadomości i pozdrowienia. Czytelniczki, Czytelnicy – my też za Wami tęsknimy! – dodają.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl