Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Nowe ceny biletów MZKZG

Dodano: 2 lata temu Czytane: 723 Autor:

Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej poinformował o zmianach, które zaczną obowiązywać 1 kwietnia.

Nowe ceny biletów MZKZG

Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej poinformował o zmianach, które zaczną obowiązywać 1 kwietnia. Dotyczą one cen biletów metropolitalnych oraz biletu imprezowego, a także sposobu obliczania ważności biletu okresowego.
 

Od kwietnia będzie drożej

Wprowadzane zmiany dotyczą cen biletów metropolitalnych jednoprzejazdowych, jednogodzinnych oraz 24- i 72-godzinnych. Ceny metropolitalnych biletów okresowych nie ulegają zmianom.
 


Zmianie ulegnie również cena biletu imprezowego kolejowo-komunalnego. Jest to oferta skierowana do organizatorów wydarzeń, których liczba uczestników wynosi co najmniej 50 osób. Należy pamiętać, że organizator zobowiązany jest do zakupu biletów imprezowych dla wszystkich uczestników.
 

Podwyżka podyktowana jest przede wszystkim niedawnym rozszerzeniem zakresu obowiązywania biletu imprezowego o pociągi uruchamiane przez POLREGIO. Ceny biletów imprezowych komunalnych nie ulegają zmianie.

Do kiedy ważny jest bilet?

Zmiana sposobu obliczania terminu ważności dotyczy metropolitalnych biletów okresowych, które obowiązują w komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni i MZK Wejherowo. Do tej pory były to bilety: 30-dniowe (ważne przez 30 kolejnych dni kalendarzowych od dnia wskazanego przez kupującego) oraz miesięczne (ważne od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca).
 

Po zmianie bilety okresowe, których ceny zostaną utrzymane na obecnym poziomie (132 zł bilet normalny, 66 zł ulgowy), sprzedawane będą jako bilety miesięczne ważne na okres miesiąca – od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca (np. od 1 do 31 marca) lub od wskazanego dnia do dnia poprzedzającego ten dzień w kolejnym miesiącu (np. od 12 października do 11 listopada). Wyjątkiem będą bilety posiadające ważność od 30 lub 31 stycznia, które będą ważne do ostatniego dnia lutego.
 

W dobie koronawirusa

Bilety metropolitalne można zakupić zarówno w formie papierowej, jak i przez aplikacje mobilne. Panujące zagrożenie epidemiczne spowodowało zamknięcie lub skrócenie godzin pracy niektórych punktów sprzedaży, a w konsekwencji ograniczoną dostępność biletów papierowych.
 

Z tego powodu MZKZG jeszcze bardziej zachęca pasażerów do korzystania z aplikacji, które umożliwiają zakup i skasowanie biletu w wygodny i prosty sposób. Bilety metropolitalne 24- i 72-godzinne można ładować również na tzw. karty miejskie.
 

Co z papierową dopłatą?

Papierowe metropolitalne bilety jednoprzejazdowe oraz 24- i 72-godzinne sprzed podwyżki nie zostaną wycofane z obiegu. MZKZG przewiduje zaopatrzenie wybranych punktów sprzedaży w papierowe dopłaty.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć pod tym linkiem oraz na oficjalnej stronie MZKZG.


 
Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !