Dzisiaj jest: 21.9.2021, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Reklama:

Spotkanie z Magdaleną Adamowicz w Stacji Kultura

Dodano: 2 lata temu Czytane: 579 Autor:

W najbliższy piątek (17 maja) o godzinie 18:00 w Stacji Kultura odbędzie się spotkanie z Magdaleną Adamowicz.

Spotkanie z Magdaleną Adamowicz w Stacji Kultura
W najbliższy piątek (17 maja) o godzinie 18:00 w Stacji Kultura odbędzie się spotkanie z Magdaleną Adamowicz. Wdowa po prezydencie Gdańska i kandydatka do PE opowie między innymi o swoim spojrzeniu na Pomorze, Polskę i Europę.
Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na Facebooku
https://www.facebook.com/events/385345912312696/


Magdalena Adamowicz o sobie:

Doktor nauk prawnych i radca prawny, absolwentka Szkoły Prawa Angielskiego i Europejskiego organizowanej przez Uniwersytet Cambridge oraz Szkoły Prawa Niemieckiego organizowanej przez Uniwersytet w Bonn, posiada tytuł Master of Business Administration, społecznik.
Mama Antoniny i Teresy, żona Pawła Adamowicza, miłośniczka długich spacerów z psem – Zeusem. Z urodzenia słupszczanka, z wyboru gdańszczanka.
 
Od 2003 roku pracuje na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego jako nauczyciel akademicki w Katedrze Prawa Morskiego. Specjalizuje się̨ w prawie morskim, w tym w morskim prawie transportowym oraz ubezpieczeniach morskich oraz funkcjonowaniu i znaczeniu gospodarczym portów morskich i z tej tematyki przygotowuję rozprawę̨ habilitacyjną.
 
Od wielu lat angażuję się̨ w projekty charytatywne i społeczne. Jestem między innymi współtwórczynią̨ akcji „Zeszyt dla Ucznia”, w ramach której przez 10 lat ponad 10 tys. pełnych wyprawek szkolnych trafiło do uczniów z całego Pomorza.
 

WYOBRAŹ SOBIE ŚWIAT BEZ NIENAWIŚCI!

Tak, to jest możliwe! Trzeba skończyć́ z pogardą i nienawiścią̨! Każdy może stać́ się̨ ich ofiarą! Dlatego, buduję międzynarodową koalicję przeciwko mowie nienawiści. Napisałam list otwarty do przywódców światowych, religijnych, autorytetów z rożnych dziedzin, żeby przyłączyli się̨ do tej koalicji.
 
Spotkałam się̨ już w tej sprawie z kongresmenami z USA, z szefową operacyjną Facebooka Sheryl Sandberg oraz z polskim oddziałem Google.
 
O potrzebie ratowania Unii Europejskiej przed rozpadem powodowanym podsycaną nienawiścią̨ mówiłam w Parlamencie Europejskim i w Komitecie Regionów UE.
 
Jak rodzi się̨ nienawiść́ i pogarda? Fałszywe informacje (fake newsy) podsycają̨ w nas strach, a ten przeradza się̨ w niechęć́, a nawet nienawiść́. Stąd tylko krok do przestępstw z nienawiści. Ale ta manipulacja ma też zmieniać́ to, jak głosujemy. Tak właśnie narodził się̨ Brexit – kłamstwami przekonano Brytyjczyków do opuszczenia UE.
 
Europa musi pozostać́ zjednoczona, musi być́ coraz silniejsza, Polska musi pozostać́ w UE i mieć́ w niej silną pozycję. Inaczej, osamotnieni nie poradzimy sobie z wielkimi zagrożeniami wokół nas: epidemią nowotworów, wojną w Ukrainie, wojnami na Bliskim Wschodzie, ociepleniem klimatu, falą emigracji, rosnącą siłą Chin… Osamotniona Polska nie poradzi sobie z tymi wyzwaniami. Bądźmy silni w zjednoczonej Europie.
 

Program, który zbudowałam, oparty jest na 3 filarach:

I. ZROZUMIEĆ I ZAPOBIEGAĆ – edukacja: czym jest mowa nienawiści, skąd się̨ bierze, jak jest podsycana i jak jest używana do rozsadzenia UE od środka, jak chronić́ się̨ przed manipulacją fałszywymi informacjami
 
II. POPRAWIĆ PRAWO I JE EGZEKWOWAĆ – w tym: wprowadzić́ do prawa zapis o „wolności od mowy nienawiści i pogardy”

III. POMAGAĆ OFIAROM – w tym: uchronić́ dzieci i młodzież̇ przed rosnącą falą samobójstw. Ochrońmy Polskę̨, ochrońmy naszą wspólną̨ Europę przed kolejnymi „EXITAMI”! Wszystko dla Pomorza!
 
Więcej o programie: www.adamowiczmagdalena.pl
 
Ale najważniejsze jest to, że SZANUJĘ KAŻDEGO CZŁOWIEKA I O SZACUNEK MIĘDZY LUDŹMI WALCZĘ!
 
Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl