Dzisiaj jest: 17.9.2021, imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza

Reklama:

Artyści zapraszają na „Domowe Spotkania Muzyczne”

Dodano: rok temu Czytane: 274 Autor:

Zwłaszcza najmłodsi rumianie powinni kojarzyć projekt „Rumskie Spotkania Muzyczne”, który w przystępny sposób przybliża publiczności przede wszystkim muzykę klasyczną i operową.

Artyści zapraszają na „Domowe Spotkania Muzyczne”

Zwłaszcza najmłodsi rumianie powinni kojarzyć projekt „Rumskie Spotkania Muzyczne”, który w przystępny sposób przybliża publiczności przede wszystkim muzykę klasyczną i operową. Obecnie, w myśl akcji #zostańwdomu, cykl kontynuowany jest w formule „Domowych Spotkań Muzycznych”, czyli bezpłatnych koncertów online.
 

Drodzy melomani, w tej niecodziennej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, proponuję państwu, aby „Rumskie Spotkania Muzyczne” zagościły w waszych domach. Artyści z całej Polski, specjalnie dla państwa, nagrają filmiki muzyczne ze swoich domów – zachęca Marek Gerwatowski, pochodzący z Rumi tenor Opery Krakowskiej i pomysłodawca wydarzenia.


Cykl będzie realizowany co najmniej do 12 kwietnia, a został otwarty przez artystyczne małżeństwo klarnecistów: Aleksandrę i Dawida Głowackich, współpracujących z Filharmonią Bałtycką doktorantów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Para zaprezentowała fragmenty utworu „Greetings from Balkan”.
 


Wszystkie występy będą dostępne w facebookowym wydarzeniu Domowe Spotkania Muzyczne oraz na profilu Rumskie Spotkania Muzyczne.
 Rumskie Spotkania Muzyczne to inicjatywa, która rozpoczęła się w 2012 roku, wraz z koncertem zorganizowanym z okazji nadania praw miejskich Rumi. Celem wydarzenia jest przybliżenie muzyki klasycznej oraz różnych gatunków muzycznych mieszkańcom i gościom Rumi. Repertuar koncertów obejmuje przede wszystkim muzykę klasyczną i operową, a także operetkową, musicalową, filmową, a nawet rozrywkową. Dzięki temu grono odbiorców jest równie różnorodne. Wydarzenia dla dzieci i młodzieży z rumskich szkół odbywają się cyklicznie od 2016 roku – we wrześniu, z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Natomiast koncert urodzinowy miasta organizowany jest od października 2012 roku. Przed widownią występują wówczas artyści polskich i zagranicznych scen operowych, musicalowych, a także rozrywkowych oraz instrumentaliści na stałe związani z instytucjami kulturalnymi w całej Polsce.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl