Dzisiaj jest: 21.9.2021, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Reklama:

Rozpoczyna się remont ul. Pomorskiej w Rumi – będą utrudnienia

Dodano: 2 lata temu Czytane: 212 Autor:

Dwuetapowe przejście dla pieszych, nowa nawierzchnia drogowa i pas rozdziału z lewoskrętami – między innymi takie zmiany zajdą w najbliższych miesiącach na ulicy Pomorskiej w Rumi.

Rozpoczyna się remont ul. Pomorskiej w Rumi – będą utrudnienia

Aktualizacja – 22.04.2020

 

Postępują prace związane z przebudową ulicy Pomorskiej. Obecnie wylewany jest asfalt na ścieżce rowerowej i pasie drogowym.

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu robót, w czwartek (23 kwietnia) zostanie zmieniona organizacja ruchu. Od tego dnia pojazdy będą mogły poruszać się lewą stroną ulicy na odcinku od ronda Pileckiego do ronda Unii Europejskiej – w tym samym kierunku co dotychczas.
 

Prosimy o ostrożność i przepraszamy za utrudnienia.
 


Aktualizacja – 27.03.2020

 

Robimy wszystko, aby remont skończył się jeszcze przed wakacjami. Będzie to trudne z powodu panującego koronawirusa, ale dążymy do tego, ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest to ulica – zapewnia Ariel Sinicki, wiceburmistrz miasta. – Jeśli chodzi o utrudnienia w ruchu drogowym, to na bieżąco monitorujemy sytuację. Niektórzy mieszkańcy sugerowali, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie ruchu wahadłowego lub zmiana kierunku ruchu w godzinach popołudniowych. Jest to jednak niemożliwe ze względu na dużą liczbę pobocznych ulic, wprowadziłoby to chaos i byłoby bardzo ryzykowne. Zdaniem specjalistów obecne rozwiązanie jest najbezpieczniejsze z możliwych – podkreśla.

Aktualne zdjęcia z przebiegu prac można znaleźć pod tym linkiem.
 Dwuetapowe przejście dla pieszych, nowa nawierzchnia drogowa i pas rozdziału z lewoskrętami – między innymi takie zmiany zajdą w najbliższych miesiącach na ulicy Pomorskiej w Rumi. Prace rozpoczną się w środę 4 marca, od tego dnia zacznie też obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu.
 

Zgodnie z projektem na odcinku od ronda Unii Europejskiej do ronda rotmistrza Pileckiego pojawi się nowa nawierzchnia drogowa, chodniki oraz bitumiczne ścieżki rowerowe – po obu stronach ulicy. Wykonany zostanie również pas rozdziału wraz z lewoskrętami, przebudowane zostaną zatoki autobusowe, a jedno z przejść dla pieszych stanie się dwuetapowe.
 

Na czas realizacji prac na odcinku objętym przebudową będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy – naprzemiennie, w zależności od potrzeb wykonawcy robót, lewym lub prawym pasem ruchu. Objazd będzie się odbywał ulicami Dąbrowskiego i Gdańską. Wyznaczono także tymczasowe przystanki komunikacji miejskiej w ciągu ulicy Dąbrowskiego. Wszelkie prace powinny się zakończyć w październiku tego roku.
 

Szacowany koszt całego przedsięwzięcia to około 4 mln zł. Dzięki współpracy Urzędu Miasta Rumi ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie i Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku, urząd zapłaci jedynie 25% tej kwoty.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl