Dzisiaj jest: 1.6.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

KORONAWIRUS - Ważne informacje ! SPRAWDŹ !

Remont ul. Pomorskiej w Rumi idzie do przodu

Dodano: miesiąc temu Czytane: 159 Autor:

Pomimo trudnej sytuacji związanej z koronawirusem, remont ul. Pomorskiej w Rumi jest kontynuowany...

Remont ul. Pomorskiej w Rumi idzie do przodu

Jak informuje Zastępca Burmistrza Miasta Rumia - Pan Ariel Sinicki - na swoim profilu w mediach społecznościowych, remont ul. Pomorskiej w Rumi jest kontynowany pomimo tudnej sytuacji.

"Pomimo niepewnej sytuacji z wirusem budowa Pomorskiej posuwa się do przodu. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby skończyli w czerwcu. Wylano już pierwszą warstwę asfaltu na jednym pasie a także gotowy jest już prawie chodnik i ścieżka rowerowa po stronie pól. Pojawia się dużo zapytań w sprawie wysepek na środku ulicy oraz zwężenia pasów ruchu na które chciałbym odpowiedzieć.

Wysepki mają oddzielić dwa kierunki ze względów bezpieczeństwa. Niedługo powstaną Błonia Janowskie, dodatkowo z powstających osiedli dzieci będą podążały do SP 9, ruch pieszych przez Pomorską będzie bardzo duży. Bezpieczeństwo pieszych jest dla nas najważniejsze. Wysepki będą również pełniły funkcję pasa awaryjnego, ponieważ będą tylko 2 cm nad asfaltem. Dodatkowo staramy się, aby powstało jeszcze jedno przejście dla pieszych na wysokości Pomorskiej 23, wszystkie przejścia oczywiście miały specjalne oświetlenie a także powstała sygnalizacja świetlna dla wyjeżdżających z Lidla oraz od strony DK Janowo.

Z ww powodów nie chcemy, aby Pomorska była czteropasmówką, ponieważ i tak przy rondach by się korkowała oraz byłoby na niej bardzo niebezpiecznie. Pamiętajmy również, że im szersze drogi będziemy budować, tym więcej aut będzie nimi się poruszało, a to nie one są najważniejsze, tylko piesi.
Prosimy o jeszcze trochę cierpliwości.

Naprzód Rumio!!!❤️❤️❤️ "

I my trzymamy kciuki za prężne działania, słowami naszego Zastępcy Burmistrza - Naprzód Rumio! ;-)

Źródło: facebook.com
UWAGA ! WAŻNE ! ------->>> KORONAWIRUS – najważniejsze informacje, zalecenia i decyzje podjęte ze względów profilaktycznych przez Burmistrza Rumi