Dzisiaj jest: 24.9.2021, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Reklama:

Informacje o wyborach do europarlamentu 2019

Dodano: 2 lata temu Czytane: 302 Autor:

Wybory do Parlamentu Europejskiego zostaną przeprowadzone 26 maja 2019 roku w godzinach od 7:00 do 21:00. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w poniższym komunikacie

Informacje o wyborach do europarlamentu 2019

Wybory do Parlamentu Europejskiego zostaną przeprowadzone 26 maja 2019 roku w godzinach od 7:00 do 21:00. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w poniższym komunikacie oraz w załączniku.
 

Wybory do Parlamentu Europejskiego zostaną przeprowadzone 26 maja 2019 r. w godzinach od 7.00 do 21.00. W wyborach do Parlamentu Europejskiego głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając na karcie do głosowania znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy (wskazując jego pierwszeństwo do otrzymania mandatu).
 

Postawienie znaku „X” w kratkach z lewej strony obok nazwisk kandydatów umieszczonych na więcej niż jednej liście lub niepostawienie znaku „X” w żadnej kratce powoduje nieważność głosu.

Znak „X” to co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki. Wyborcy ujęci w spisie wyborców mogą głosować osobiście w lokalu wyborczym. Wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mogą głosować w lokalu wyborczym lub korespondencyjnie.
 

Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony przez wyborcę komisarzowi wyborczemu najpóźniej do dnia 13 maja 2019 r. Wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 75 lat, a także wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mają prawo do głosowania przez pełnomocnika.

W celu sporządzenia aktu pełnomocnictwa wyborca składa wniosek w urzędzie gminy (miasta), w której jest wpisany do rejestru wyborców, najpóźniej do 17 maja 2019 r. W przypadku wątpliwości związanych z udziałem w głosowaniu pytania zgłaszać można do urzędu gminy (miasta).
 

Więcej szczegółowych informacji na temat głosowania do europarlamentu można znaleźć na oficjalnym kanale YouTube Państwowej Komisji Wyborczej.
 

Przypominamy, że blisko stu przedstawicieli pomorskich jednostek samorządowych oraz organizacji pozarządowych – w tym marszałek województwa, prezydenci Trójmiasta oraz zastępca burmistrza Rumi – podpisało 2 kwietnia „Deklarację na rzecz aktywizacji społecznej i wysokiej frekwencji w wyborach do Parlamentu Europejskiego”. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie Pomorzan do udziału w wyborach. Więcej na ten temat pisaliśmy pod tym linkiem.

Obwieszczenie o granicach obwodów głosowania można pobrać tutaj.

 

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Bezpieczna Rumia nr 41 - Budżet Obywatelski - Zagłosuj za Twoim Bezpieczeństwem !