Dzisiaj jest: 24.9.2021, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Rumia znowu poszukuje ecobohaterów

Dodano: 2 lata temu Czytane: 405 Autor:

Rumia znowu poszukuje ecobohaterów

Zestawy gadżetów, pokazy naukowe, laserowy paintball, konkursy, animacje i dmuchańce – wszystko to 8 czerwca będzie czekać na ecobohaterów, czyli uczestników „Czystej Rumi”. Akcja polega na wspólnym sprzątaniu miasta, a jej zwieńczeniem jest ekologiczny festyn.

Na potrzeby akcji miasto zostanie podzielone na sektory, a każdy z nich znajdzie się pod opieką odpowiedniego koordynatora. To właśnie koordynatorzy będą wręczać wolontariuszom specjalnie oznaczone worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki, niezbędne do posprzątania miasta.

Worki, które zostaną podczas akcji wypełnione śmieciami, uczestnicy będą mogli wrzucać do przygotowanych przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Rumi pojemników, a także pozostawiać w obrębie wyznaczonych skrzyżowań.

Po uporządkowaniu miejskiej przestrzeni każdy wolontariusz otrzyma opaskę uprawniającą do odbioru nagrody oraz skorzystania z atrakcji dostępnych podczas festynu. Stanowiąca zwieńczenie akcji impreza odbędzie się w parku Żelewskiego.

Bezpieczna Rumia nr 41 - Budżet Obywatelski - Zagłosuj za Twoim Bezpieczeństwem !