Dzisiaj jest: 21.1.2021, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Reklama:

Za nami wielkie święto unihokeja

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 274 Autor:

„Unihokej to sport, w którym każdy, kto sumiennie trenuje, może zostać zwycięzcą” – tak mawiała Lidia Lipińska, przedwcześnie zmarła nauczycielka wychowania fizycznego i trenerka UKS „Zagórzanka” ...

Za nami wielkie święto unihokeja

„Unihokej to sport, w którym każdy, kto sumiennie trenuje, może zostać zwycięzcą” – tak mawiała Lidia Lipińska, przedwcześnie zmarła nauczycielka wychowania fizycznego i trenerka UKS „Zagórzanka”, na cześć której odbył się jubileuszowy, dziesiąty już, maraton unihokejowy. W niedzielę 27 września na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji był tort, wspominki, konkursy i nagrody, a przede wszystkim emocjonujące rozgrywki i sportowa rywalizacja.
 

Patronka turnieju – Lidia Lipińska – była znana mieszkańcom Rumi jako nauczycielka wychowania fizycznego i trenerka UKS „Zagórzanka”. Zajmowała się propagowaniem unihokeja oraz organizowaniem imprez sportowych. Chociaż z wykształcenia była socjologiem, życie poświęciła swojej największej pasji, jaką był sport. Zaczynała jako trener drużyny piłki ręcznej dziewcząt, później zainteresowała się unihokejem, widząc jak dużą popularnością cieszy się ta dyscyplina wśród rumskich uczniów.

Założyła pierwszy UKS w Rumi pod nazwą „Czwórka”. Klub w późniejszych latach działał jako UKS „Zagórzanka–Korzeniowski.pl”, a z czasem poszerzył swoją działalność o sekcję lekkoatletyczną i ostatecznie przybrał nazwę „Zagórzanka”. Klubowi patronował Robert Korzeniowski, honorowy obywatel Rumi.

Lidia Lipińska przez blisko 10 lat pracy ze swoją drużyną zdobyła srebrny i brązowy medal wojewódzkich igrzysk młodzieży szkolnej, a jej podopieczni sięgnęli po brązowy medal mistrzostw Polski i awansowali do I ligi seniorów. Trenerka wychowała kilku reprezentantów kraju, a jej wysiłki zostały nagrodzone medalem za wybitne zasługi dla sportu szkolnego. Zmarła nagle, dlatego co roku pod koniec września odbywa się memoriał unihokejowy nazwany jej imieniem. Jest to inicjatywa nauczycieli i absolwentów Gimnazjum nr 2 w Rumi oraz bliskich współpracowników zmarłej, którym zależało na upamiętnieniu tak popularnej i zasłużonej dla Rumi osobowości sportowej. Pośmiertnie Lidii Lipińskiej nadano tytuł „Zasłużony dla miasta Rumi”.
Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Tania Paczka w Hurtowni Animatora - Zabawki, Bańki Mydlane, Prezenty, Balony - www.HurtowniaAnimatora.pl - Sprawdź TERAZ !