Dzisiaj jest: 21.6.2021, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Reklama:

Zawodowy Teatr MDK-u zaprezentował nowy spektakl pt. „Adonis ma gościa”

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 209 Autor:

Zawodowy Teatr MDK-u zaprezentował nowy spektakl familijny pt. „Adonis ma gościa”.

Zawodowy Teatr MDK-u zaprezentował nowy spektakl pt. „Adonis ma gościa”

Zawodowy Teatr MDK-u zaprezentował nowy spektakl familijny pt. „Adonis ma gościa”. Wydarzenie odbyło się w czwartkowy wieczór (15 października) w Dworku pod Lipami. Ze względów bezpieczeństwa widownia została znacząco ograniczona.
 

Tytułowy Adonis to piękna i utalentowana papuga, której życie ogranicza się do klatki nazwanej przez nią pałacem. Pewnego razu zauważa w swym królestwie „dużą czarną kupkę”, która okazuje się być wroną. Między ptakami z dwóch różnych środowisk dochodzi do spięć. Adonis nie rozumie wrony, dla której najwyższą wartością jest wolność.
 

To spektakl nie tylko dla dzieci. Jest to spektakl o inność, różnorodności. Pracując nad nim, naprawdę dobrze się bawiliśmy i mamy nadzieję, że efekt naszej pracy przyniesie publiczności tyle samo radości – mówi reżyser spektaklu Magdalena Bochan-Jachimek.

Dużym atutem tego spektaklu jest to, że udało nam się stworzyć całą warstwę muzyczną od nowa. Teksty piosenek napisała Ola Lis, a muzykę Paweł Pochyluk – mówi aktor wcielający się w postać wrony Piotr Lewicki.


W wyniku obostrzeń na salę Miejskiego Domu Kultury w Rumi mogło wejść tylko 20 osób.
 

Spektakl ten jeszcze pokażemy na scenie MDK-u, jeśli nie w tym, to na pewno w przyszłym roku. Tymczasem aktorzy Zawodowego Teatru MDK będą jeździć do szkół i pokazywać Adonisa w ramach „Lekcji z Kulturą” – podkreśla Agnieszka Skawińska, dyrektor jednostki.

  • W rolach głównych: Angelika Weichbrodt, Piotr Lewicki
  • Reżyseria: Magdalena Bochan-Jachimek
  • Teksty piosenek: Ola Lis
  • Muzyka: Paweł Pochyluk


Spektakl powstał przy wsparciu: Urzędu Miasta Rumi, Banku Rumia Spółdzielczego oraz firmy spedycyjnej Latis Logistics z Gdyni.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Sprawdź! Jak załatwić w Rumi sprawy urzędowe w dobie pandemii