Dzisiaj jest: 17.9.2021, imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza

Reklama:

Wierszogadanie 2020 – wyniki castingu

Dodano: rok temu Czytane: 317 Autor:

Miejski Dom Kultury w Rumi realizuje kolejną edycję Wierszogadania.

Wierszogadanie 2020 – wyniki castingu

Miejski Dom Kultury w Rumi realizuje kolejną edycję Wierszogadania. Konkurs dla miłośników słowa pisanego i mówionego wzbudził zainteresowanie osób w różnym wieku, jak również tych, które mieszkają poza granicami Polski.
 

Aby wziąć udział w projekcie, wystarczyło nagrać dwa wiersze – przeczytać je lub wyrecytować. Przeprowadzenie przesłuchań w formie online wymusiła na organizatorach sytuacja związana z koronawirusem. Do warsztatów teatralnych i dykcyjnych zakwalifikowano 10 osób. Są to: Łukasz Myszk, Oktawia Lubera, Wojciech Orzeł, Anna Szydłowska, Sandra Czechowska, Daniel Głowacki, Tomasz Sordyl, Czarek Rolka, Wiktoria Reglińska oraz Marzena Janik.

Pomimo nieciekawej sytuacji, jaka nas wszystkich dotknęła, postanowiliśmy realizować projekt Wierszogadanie online. Wszystkie warsztaty będą się odbywać właśnie w ten sposób, również premiera – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK Rumia. – Jesteśmy mile zaskoczeni, ponieważ projekt uzyskał zasięg międzynarodowy, więc wyczekujemy z niecierpliwością tego, co się wydarzy w trakcie warsztatów i oczywiście wyczekujemy premiery – dodaje.

Uczestnicy tegorocznej edycji będą pracować na tekstach zespołów: Republika, Budka Suflera i Sztywny Pal Azji. Hasła przewodnie Wierszogadania 2020 to marzenia o lepszym świecie oraz poszukiwanie dziecka w sobie. W najbliższym czasie odbędą się warsztaty i próby do nagrań spektaklu, którego premiera internetowa odbędzie się 21 listopada w mediach społecznościowych Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl