Dzisiaj jest: 24.7.2021, imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny

Reklama:

Tak dzieci widzą nasze miasto – wydano kalendarze i zbiory bajek

Dodano: 9 miesięcy temu Czytane: 516 Autor:

Małych mieszkańców Rumi nie trzeba pytać o to, jak postrzegają nasze miasto.

Tak dzieci widzą nasze miasto – wydano kalendarze i zbiory bajek

Małych mieszkańców Rumi nie trzeba pytać o to, jak postrzegają nasze miasto. Wystarczy spojrzeć na kalendarze oraz zbiory bajek i opowiadań, których współautorami są laureaci projektu „Rumia oczami dzieci”. Z końcem października premierowe wydania trafiły w ręce autorów.
 

Trzecia edycja projektu „Rumia oczami dzieci” oficjalnie zakończyła się w Dniu Dziecka. Wówczas, podczas rodzinnej uroczystości odbywającej się w parku Starowiejskim, podsumowano zadania i konkursy, w których najmłodsi rumianie uczestniczyli w ciągu poprzedzających miesięcy.
 

Zadania tematyczne standardowo już były skierowane do grup, dlatego w tej części projektu wzięły udział setki dzieci z 23 placówek – publicznych oraz prywatnych. Z kolei indywidualni uczestnicy mogli się wykazać w dwóch konkursach: plastycznym i literackim. W obu przypadkach twórczość dzieci miała nawiązywać do Rumi, a najlepsze prace zostały wykorzystane do stworzenia miejskich kalendarzy oraz zbiorów bajek i opowiadań. Laureaci i jednocześnie współtwórcy wydań nie tylko otrzymali nagrody rzeczowe, ale i premierowe egzemplarze tych publikacji.
 

Spotkanie z udziałem autorów zwycięskich prac, ich rodzin oraz przedstawicieli władz miasta odbyło się 27 października na antresoli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Ze względów sanitarno-epidemiologicznych obyło się bez uścisków i osobistych gratulacji. Nie zabrakło jednak pamiątkowych zdjęć.

Dzięki kreatywności dzieci możemy przeczytać ciekawe bajki i opowiadania, których fabuła toczy się w Rumi, oraz każdego dnia korzystać z kalendarza wzbogaconego o ilustracje przedstawiające tutejszy krajobraz – powiedział podczas wręczenia wydań Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi. – Są to naprawdę wyjątkowe publikacje, dlatego ogromnie dziękuję i gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do ich stworzenia. Jestem pewien, że z biegiem lat te wydania staną się dla was wyjątkową pamiątką – podsumował.

Zbiory bajek i opowiadań wkrótce będą dostępne m.in. w filiach miejskiej biblioteki, placówkach oświatowych oraz jednostkach organizacyjnych urzędu.

Sponsorami nagród byli: firma budowlana Tambud, apteka Ekozdrowie, producent gier planszowych Alexander, spółka Rumia Invest Park oraz Urząd Miasta w Rumi.
Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl